Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek? Borzalmasan...

Mit tegyek? Borzalmasan megkeseríti az életem!

Figyelt kérdés

Évek óta tartós fáradtsággal küzdök, fáradtan kelek, fáradt vagyok napközben, fáradtan fekszem. A mindennapi teendőim elvégzése is borzalmas kínokkal jár a gyengeség miatt.


Recseg-ropog mindenem, az izmaim meghúzódnak, feszülnek, görcsölnek.

Folyamatosan torokgyulladásom van, köhögök, aftáim vannak és rengeteg váladékot köpök fel -

már elnézést a megfogalmazásért - ami sokszor barnás, barna vagy friss vércsíkos. A nyaki nyirokcsomók duzzadtak, érzékenyek.

A vérképemben csupán az AST (anti-streptolizin) szint mutat eltérést, folyamatosan nő.

A garatmandulám már nincs meg, gócos-tályogos állapotban szedték ki.

Van egy kicsiny ékcsont gyulladásom, a tüdőmben a jobb lebenynél 3 meszes gócom és gyulladást is találtak a hörgőmnél.

Refluxos vagyok és enyhe gyomornyálkahártya gyulladást is diagnosztizáltak, de mindig azt

mondták, ezek nem magyarázzák ezeket a tüneteket, és mivel kezelték a legtöbbjét, helyre is

kellett volna már jönnöm.


A hasi és mellkasi ultrahangom negatív lett, a nyaki (c gerinc) MRI-m szintén.

Cöliakia is negatívnak bizonyult.


Mit tehetnék, hogy vége legyen ennek a rémálomnak?

Hova forduljak?

Egy 22 éves nagyon csalódott férfi.



2012. okt. 31. 10:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
szerintem menj el háziorvoshoz és ő megmondja hová menj tovább
2012. okt. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
semmit. szedd össze magad szépen. nem vagy te nyugdíjas, hogy orvosi leleteket elemezgess.
2012. okt. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

a háziorvosom nem foglalkozik vele egyáltalán.

kedves második: majd ha te nem fogsz tudni semmit csinálni, és folyamatosan beteg vagy, meglátjuk, mit mondasz

2012. okt. 31. 11:15
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérj sürgősségi beutalót a tüdőgondozóba! Ott foglalkozni fognak a problémáddal. Szedjél multivitamint és legalább 1000 mg C vitamint is. Igyál kamilla teát napi 2-3 csészével, apró kortyokban. Szedjél pár hónapig Gasztró 825 nevű probiotikum port. Feküdnöd és pihenned kell, mivel még beteg és hurutos vagy.
2012. okt. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál ,hogy le kéne cserélni a háziorvosodat?

Én is megjártam de nagyon ,maszek dokihoz kellett elmennem ,hogy rendesen kivizsgáljanak. Az lett az eredménye ,hogy 2 kisebb műtét és 8 hónapig kemoterápia. Nem értem ,hogy téged miért nem küldtek Ct-re! Hát azt tudom neked javasolni ,hogy keres másik dokit.

Mielőbbi gyógyulást neked és vigyázz magadra!

2012. okt. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni ,hogy a táplálkozásra is figyelj oda.

A fáradtságot és az izomgörcsöt okozhatja a magnézium hiány is. Sok zöldséget ,gyümölcsöt egyél. Szedhetnél multivitamint, C- vitamin is. Én ezekre mióta oda figyelek azóta nincs olyan fáradság érzésem.

2012. okt. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A rossz táplálkozás valóban okozhat állandó fáradtságot, na meg a jelentős súlyfelesleg...
2012. okt. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem a tejtermékek elhagyása nagyon sok problémámtól megszabadított.

Állandó fáradság, orrom folyamatosan váladékozott hátul a garatba, szemem gyulladt volt, bélproblémák, bőrproblémák, nehéz légzés...


Próbáld ki.

Bár a véres köpet azért súlyosabb problémára utal szerintem.

De veszteni nem fogsz vele. Legalább egy hónapig ne egyél semmilyen tejterméket. Természetesen azzal készített főtt ételt se.


Közben keress másik háziorvost, aki normálisan kivizsgáltat.

2012. nov. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nekem is folyik az orromból a váladék hátra, és a szemem is gyulladt. lehet, hogy laktóz-érzékeny vagyok?
2012. nov. 2. 09:00
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem a laktózra gondoltam, az csak túlérzékenység, az bélpanaszokat okoz inkább csak. Görcsökkel megelőzött hasmenést.

A tejfehérjére gondolok. Nálam az a gond.

Csináltattam allergia tesztet is vérből a tejfehérjére, nem mutatott ki allergiát, viszont ezek a panaszok megszűnnek ha nem fogyasztok tejterméket, és azzal készült bármit is.

Megkérdeztem egy allergológust, hogy ilyenkor mi van. Azt mondta, hogy létezik olyan, hogy a teszt nem mutatja ki az allergiát, de az illető mégis allergiás a kérdéses élelmiszerre.

Tehát röviden, tök felesleges allergiatesztet készíteni, úgyis az ember magának tudja kitapasztalni, ha valamit nem bír, valamire allergiás.

Próbáld ki, hogy elhagysz minden tejfehérjét tartalmazó élelmiszert.


Viszont ahogy írtam, a véres köpet szerintem valami komolyabb bajra utal. Keress egy normális háziorvost.

Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy ez az összes tünet egy problémából ered.

2012. nov. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!