Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A hajhullás mettől számít...

A hajhullás mettől számít kivizsgálandónak?

Figyelt kérdés

Itt is átnéztem vagy 20-25 kérdést, és máshol több cikket is, mégse találtam helyet, ahol ezt rendesen leírnák...


Szóval fésülködés után "összegöngörgetve" kitesz negyed-féltenyérnyit a kihullott hajam, de ha végighúzom a hajamon a kezemet, akkor is kijön 1-2-3 szál, MINDIG.

Igazából kb. másfél hónapja kezdődött ez, előtte nem jött ennyi haj tőlem.


2012. nov. 1. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, elég nehéz megítélni a hajhullást. Nekem is az volt, hogy csak azt vettem észre, hogy napközben és hajmosáskor több hullik ki, mint addig.

Tökre megijedtem, el is mentem vele dokihoz, de mondta, hogy emiatt azért még nem kell parókára gyűjteni:)

Ha úgy érzed, hogy eddig nem ennyi volt, akkor menj el bőrgyógyászhoz, ő majd megítéli, hogy kell-e kezelés vagy sem.

Simán lehet, hogy csak a stressz, vmi vitaminhiány stb.

2012. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
azért azt is fontos tudni, hogy mennyire hosszú a hajad, mert például én növesztem 5 hónapja, azalatt elég sokat nőtt, és néha megijedek hogy mennyi hajam kihullott, elkezdem szálanként kihúzogatni, és rájövök hogy nem is annyira sok, csak nem vagyok hozzászokva a hosszához. Amúgy normális, ha ősszel több hullik, ha van türelmed számold össze, hogy a reggeli fésülködésnél mennyi hullik ki, egész nap hagyd összefogva a hajad, este számold meg hogy mennyi van a hajgumin meg a fésűn, és elvileg a 100 db hajszálig nem tekintjük kritikusnak (azért ha közelít hozzá már érdemes odafigyelni rá..) De egyébként azt is megpróbálhatod, hogy szedsz valamilyen b-vitamin komplexet, hátha javulást tapasztalsz
2012. nov. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Növesztem, áprilisban volt vágatva, akkor vállhosszig - kicsit váll alattig. Most lapocka alattig - vállközépig érő.

Család egyik tagja azt mondja, ez sok, elmenne orvoshoz.

Másik szerint nem, máskor többet is talált a lakásban, mint most. És szerinte is a növekedés miatt.

De ez ellen szól, hogy hirtelen jelent meg az effektus.

2012. nov. 1. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:

A következő módon állapíthatod meg:

Amikor épp hajat mosni készülsz, előtte fésülködj meg jó alaposan, szedd össze ami kijött. Aztán moss hajat, jól átdörzsölve a fejbőrödet, ami kijön, újból szedd össze.

Ezt követően számold meg a szálakat, de csak azokat amiknek a végén látsz hajhagymát, mert a letört szálak nem számítanak.

Ha a számuk több mint 100-110 akkor érdemes aggódni, lehet rossz fogtól, lappangó gyulladástól.

Ha kevesebb, akkor csak őszi hajváltásnak minősül és hamarosan elmúlik.

2012. nov. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És számolás nélkül?
2012. nov. 1. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!