Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez mennyire súlyos alvászavar?

Ez mennyire súlyos alvászavar?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, mert nagyon rossz ez már így! Nem tudok napirendet tartani, míg iskolában voltam rengeteget késtem mert nem tudtam felkelni, sokszor volt hogy úgy mentem be, hogy nem aludtam. Kizárt, hogy így tudjak kötött munkaidőben dolgozni, az egész életem el van cseszve emiatt a sz*r miatt.


Éjszakánként, ha nem vagyok teljesen álmos akkor 2-3 órába is beletelik mire elalszom. És csak akkor tudok elaludni hamarabb, ha pont olyan "szakaszban" vagyok, amikor rám tör az álmosság, de az elmúlik és utána megint nem tudok aludni...

Van, hogy felébredek egyáltalán nem elegendő alvás után, de már egyáltalán nem tudok visszaaludni.

Ha ébresztőre kelek, akkor 1-2 óráig az ágyban maradok, utána még egy óráig ébredezek. Ha korábban kelek ki az ágyból, akkor rosszul leszek. Egyébként akkor is rosszul leszek, ha reggel eszek. Néha kívánom, de mindig megbánom ha ettem...

Nagyon nagy az alvásigényem ahhoz képest hogy felnőtt vagyok, 10-11 óra.

A legfurcsább az, hogy ha alvás előtt vagy felébredés után megzavarnak, akkor hihetetlenül ideges leszek. Csapkodok, ordibálok ha van erőm, és semmi más nem érdekel csak hogy jól megbosszuljam azt aki felkeltett. Mint egy őrült, úgy viselkedem olyankor.


Ez nem 2 napja tart, legalább 4 éve, lehet előtte is ilyen volt, nem emlékszem már nagyon.

Ezt mi okozhatja egyáltalán? Mit kellene csinálnom? Már nagyon zavar, hogy össze-vissza alszom emiatt, van hogy 6 órát van hogy 16-ot...



2012. nov. 3. 16:51
 1/2 A kérdező kommentje:
+ Még az is súlyosbítja a helyzetet, hogy csak teljes csendben tudok elaludni, egyedül az autók hangját viselem el.
2012. nov. 3. 16:53
 2/2 anonim ***** válasza:
Èn is így vagyok, én betegség miatt. Lehet neked is valami bajod van. Èn füldugót hasznàlok és màr hozzàszoktam, hogy csak 3-4 óràt alszok egy nap, mert több óra, mire elalszok. De szedhetsz rà gyógyszert is.
2012. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!