Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van még valaki, aki ennyire...

Van még valaki, aki ennyire hamar elfárad? (szív? )

Figyelt kérdés
Ha pl. elkezdek ugrálni és csinálom nagyon laza tempóban 30 másodpercig, vagy "táncikálok" ugyanennyi ideig, szóval egy percig sem, iszonyúan elfáradok, lihegek és úgy ver a szívem, mintha a maratont futottam volna le. hamar elmúlik, de nagyon aggaszt ez a szívveréses dolog. voltam orvosnál fél éve, de nem találtak semmit. igaz, terheléses EKG-t nem csináltak, viszont szívultrahangot és holtert igen. nagyon meg szokott ugrani a pulzusom és szívritmuszavarom is van, de egy orvos sem vette komolyan, szerintük minden oké. nem szedek semmit.
2012. nov. 3. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem szivritmus zavarom van, nem szivesen tomom magam gyogyszerekkel, es valoban faradekonyabb vagyok. de ez nem abban mutatkozik meg hogy felperc utan elfaradok, hanem ez egy altalnos faradtsag. Lehet hogy csak az allokepessegeddel van a gond. Mikor mozogtal rendszeresen utoljara? es mit?
2012. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A vérképed rendben van? Nem vagy túlsúlyos? Egészségesen élsz? Dohányzol? Szoktál sportolni? Sok mindentől lehet, menj vele vissza és követeld a teljesebb kivizsgálást. Mondd el konkrétan, hogy ez és ez van és hogy ez téged zavar.

Ilyesmi velem is volt, pedig sokat sportolok és a táplálkozásom is abszolút rendben van. A vérképemben sem találtak semmi magasat. Így az orvosok nekem sem mondtak semmit. Alvás, ennyit tanácsoltak, hogy az mindig legyen meg. De elég gáz volt, hogy néha akár a 9 óra alvás is összejött, és ez azért továbbra is előfordult. Így aztán kutakodtam keresgéltem és arra jutottam, hogy egy multivitamin-komplexre még szükségem volna.

Azóta azt szedem és a fáradékonyság meg a teljes alvás utáni végigásítozott napok tovatűntek. Sok dolog van benne, amik a vérképzéshez és a szívműködéshez kellenek (pl. vas, tiamin) és gondolom ez a kis megolajozás kellett még a szervezetemnek, hogy rendesen működjön, ahogy az egyébként az életmódom mellett elvárható lenne.

2012. nov. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! 21 éves vagyok egyébként, a vérképem rendben van mindig, viszont nem sportolok, nem is igazán merek, mert azt mondta a háziorvosom,hogy a pulzus miatt ne sportoljak nagyon. nem vagyok túlsúlyos, véleményem szerin egészségesen élek és nemrég szoktam le a cigiről is.
2012. nov. 3. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!