Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Néha félre ver a szívem. Ez...

Néha félre ver a szívem. Ez veszélyes?

Figyelt kérdés

Voltam már EKG-n és vérvételen is, semmi kórosat nem mutatott egyik sem.

Havi egyszer átlagosan (izgalmas helyzetekben, vagy váratlanul is) hirtelen ver kettőt gyorsan egymás után a szívem, aztán még pár másodpercig szabálytalanul dobog.

Szó sincs megijedésről, vagy bepánikolásról, úgy tudom ez többnyire ártalmatlan és magnéziummal kiküszöbölhető, de nagyon zavar, mert olyankor hirtelen nem kapok levegőt.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy van itt olyan, akivel ilyesmi szintén előfordult már? Esetleg rendszeresen? És jól tudom, hogy ártalmatlan? Mi okozza? Hogy szüntethető meg?


Nagyon megköszönném, ha minél többen írnátok válaszokat!



2012. nov. 19. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

én bétablokkolót szedek,nem tudom attól e vagy sem,de kevesebbszer ver összevissza a szívem.kardiológus írta.

csak eléggé lecsökkenti a vérnyomást.nekem 90-100 körüli nyugalmi helyzetben,szóval van hogy ájuldozok.De nem merem abbahagyni.

2012. nov. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

már a gyógyszer szedését nem merem abbahagyni.

nekem úgy van hogy kettőt bedobog és egyet kihagy,ha van ilyen.és elég ijesztő tud lenni..

extrasystolé,tachikardia ezekre keress rá.


szív ultrahangot nem akarsz csináltatni ?

2012. nov. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ha nem múlik el, vagy sűrűbb lesz, akkor lehet, hogy fogok csináltatni ultrahangot. Magnéziumot kezdtem el szedni egyelőre.
2012. nov. 24. 19:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott lenni és nekem még zörög is a szívem (minden dobbanásnak ha kitapintom olyan hangja van mint egy rossz ladának)
2012. nov. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!