Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rekedtség, reggeli torokszáras...

Rekedtség, reggeli torokszáraság, kaparás és váladék érzés. Lehet mentális alapon is?

Figyelt kérdés

Reggelente gyakran érzem, hogy kiszáradt a torkom vagy megfázáskor is tapasztalt váladékot érzek a garatom-orrom között. De semmilyen formában nem tudok tőle szabadulni. Észre vettem, hogy ez többnyire a téli időszakban törnéik velem.

Ugyan akkor az is igaz, hogy gyakran vagyok feszült és ideges, ilyenkor is érzem ezeket. Köszörülök, köhögök, pánikolok. És szerintem nem kicsit hipohonder is vagyok.

Okozhatja ezt a téli időszak, a fűtés vagy szimplán mentális alapon idegi eredetű eme érzés?



2012. nov. 23. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:
A legvalószinübb a fütés miatti száraz szobalevegö - tarts a hálószobában több nagy szobanövényt(pl, vizipálma), és öntözd rendszeresen. Ezek annyit párologtatnak, hogy a levegö nem lesz száraz és elmúlnak a tüneteid.
2012. nov. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
fűtés. ugyanez volt nálunk is, nedves törölközőt tettünk minden éjjel a radiátorokra, az valamennyit használt, de azóta szűntek meg teljesen az ilyen gondjaink miota vettünk egy ultrahangos hidegpárásítót.
2012. nov. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt valamilyen szinten ez normális (reggel), hiszen órákig nem beszéltél. Másrészt egyértelmű, hogy a fűtés ront rajta. Ha a hideg miatt kicsit meghülsz, lehet hogy amúgy nem betegszel meg, de az is okozhatja.


Nap közben pedig okozhatja a stressz is. Én énekes vagyok, és fellépés előtt rendszeresen így járok az izgulás miatt, ami kissé kínos, de szerencsére éneklés közben le tudom küzdeni.


De ha megnyugtat, keress fel egy gégészt, megmondja, lát-e elváltozást.

2012. nov. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!