Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy nevezik ezt a betegséget,...

Hogy nevezik ezt a betegséget, és mi a megoldás??

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Teljesen rá tudok stresszelni bármire. 1 matek dogára pl. Szinte rosszul vagyok. Fáj a hasam. Az idegességtől hogy jól sikerül e.Reggel alig bírok elmeni suliba mert fáj a hasam és úgy érzem nagy wc-znem kell, de persze nem. Csak az idegességtől. Idáig csak az iskolában. De már lassacskán egyre több helyen. Arra stresszelek rá hogy stresszelek :D Szóval azért vagyok ideges hogy el kellene lehet mennem nagy wc-zni de éppen nincs ott wc. És arra stresszelek rá hogy lehet el kell mennem wc re de nincs a közelbe wc. (Persze ezt még az előtt mielőtt elindulnánk!)

Mit lehetne tenni???

14F



2012. nov. 22. 18:56
 1/5 A kérdező kommentje:

Olvasgattam it gyk-n. Nem lehet pánik betegség. Vagy csak valami nagyon kicsi nemtudom mi. Nem félek az emberektől, szívesen beszélgetek, társaságba járok. Nem remegek, rángatózok meg egyébb ilyen szélsőségek. Fizikai tünetei nincsennek. Csak pl a has fájás. De olyan hogy: úgyvan hogy mennem kell suliba teljesen rásteresszelek ( minden nap) ha pl muterom ír egy igazolás és nem kell mennem, ahogy kimondja hogy akkor ne menny, azonnal rendbejövök.

És tényleg rástresszelek arra hogy mi lessz ha nem lessz wc, és akkor ezért vagyok stresszes. Szinte magamat idegesítem.

2012. nov. 22. 19:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem ez a pánik betegség, persze nem biztos, hogy jól tudom. Én is pánik beteg vagyok, volt, hogy a stressztől el is ájultam, de szerencsére a második ilyen eset után megtanultam kezelni, és azóta is tudom. Én ilyenkor nagyokat szoktam sóhajtozni, bekapok valami édeset, csokit, rágót, cukrot. És vizet kortyolgatok, ez valahogy meg nyugtat. Lehet, hogy ez csak nálam működik, unokatesómnak sajnos gyógyszert is kell szednie, rajta annyira elhatalmasodott, ez a betegség, hogy gyógyszert is kell szedni, sokszor halálfélelme volt, még a gyógyszerek szedése előtt, de amióta szedi, azóta szinte kivirult, teljesen jól van :) Ha esetleg rosszul értelmeztem a tüneteid, akkor nézd el nekem, biztos lesz utánam még aki tudja a helyes választ rá.
2012. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pl. mostanában stresszelek elég sokat, ugyanis a fogamat csinálják, hidat fogok kapni, és azon stresszelek, hogy amig a fogorvos turkál a számba félek, hogy lehányom, erre olyan szinten rá tudok pörögni, hogy mikor elindulok otthonról hozzá, tényleg hánynom is kell. Pedig szerintem a világ legjobb fogorvosa, csak egyszerűen attól félek, hogy egyszer csak lehányom :D Előző voltam :D
2012. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nah igen. Én is attól félek hogy hasmenésem lessz. És aztán már elhitetem magammal hogy lessz!
2012. nov. 22. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:
A zeneterápia, a mozgás hatékony a stressz kezelésére. A dohányzás elhagyása, a kávézás csökkentése is szintén hatékony lehet. Törekedni kell az érzelmi állapot stabilitására.
2015. aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!