Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valaki Érzett már ilyet?

Valaki Érzett már ilyet?

Figyelt kérdés
Nemtudom mi történik velem....Depressziós voltam sokáig ki se mentem az utcára sőt szinte egésznap feküdtem és ültem...Mostanában meg próbálok sétálgatni és egyszerüen rosszul érzem magam, a lábaim mintha gyengék lennének, remegek, le kell feküdnöm mert úgy érzem össze esek!!!! Nagyon félek...mi ez????

2012. nov. 26. 06:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nemed? Korod? Hasonló cipőben jártam!
2012. nov. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
19 éves lány vagyok! október óta ki se mozdulok itthonról és ilyen hülye életet élek hogy nem csinálok semmit se....12órákat alszok főleg nappal és este meg csak gépezek....most próbálok helyre jönni alvásilag, de most meg jöttek ezek a tünetek :S
2012. nov. 26. 08:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Elmacskásodtál.Elpuhultak az izmaid, legyengültél a sok semmittevéstől.Természetes, hogy ezek után egy kis séta is soknak tűnik!Ráadásul el vagy szokva a levegőtől is, meg a kinti világtól.Tudom, mi ez, mivel én is sok időt töltöttem bezárva csak én pánikbetegségből eredő fóbia miatt.Pontosan ezt éreztem, gyenge, remegő lábak, úgy közlekedtem, mint egy 80 éves, ha meg kellett másznom az emeletet, fél napig görcsöltek a lábaim utána.

Aztán anyu lebetegedett és muszáj volt kimozdulnom, ha nem akartam családostól éhen pusztulni.Szóval muszáj volt elaraszolnom legalább a boltig, minden nap.Eleinte rendesen levert a víz ettől az egésztől és fájt itt-zsibbadt ott, de kb az 5. lemenet után már egész tűrhetően éreztem magam.Szóval, bele fogsz jönni te is, ki kell mozdulni, először kisebb, aztán egyre nagyobb távolságokra.Ha nagyon ne bírod, találsz padot, leülsz kicsit összeszedni magad, aztán mész tovább.

Tudod, más az, mikor hosszú fekvőbetegség után elkezd lábadozni kijárkálni az ember, az jó érzés.És más az, mikor az egészséges ember elhagyja magát és abból akar felépülni, az nehezebb!

2012. nov. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!! Egyébként én is 3éve pánikbeteg és hipochoder is vagyok :S nagyon nehéz ezzel együtt élni, és magam próbálom leküzdeni ezt, van mikor sikerül, de van mikor nem:/ Gondoltam rá hogy el megyek egy pszichiáterhez, de aki foglalkozna is velem annak fizetnem kellene. De mostmár sétálgatni fogok, nem hagyom hogy ez engem legyengitsen...
2012. nov. 26. 08:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Na, ez a beszéd!

De írod, hogy pánikbeteg is voltál, így már érthetőbb.

Tudod, a sok mozgáshiány mellett csinálhatja ám ezeket a tüneteket a remegést meg a gyengeséget maga a betegség is, tehát a pániknak depressziónak lehetnek ilyen fizikai tünetei is.De bármi is okozza, mindenképpen jótékonyan hat rá a mozgás, az idővel csökkenteni fogja a tüneteid és önbizalmat fog adni, ahogy érzed, hogy erősödsz fizikailag.Amikor épp nincs kedved kimozdulni, olyankor sportolj valamit otthon,én is így csinálom, az is segit.

A pszichiáter sokra nem jó, az csak dilibogyót ír, nem fog veled értelmesen elbeszélgetni.Nézz körül, nincs-e a lakóhelyed környékén ingyenes pszichológiai szolgálat.Békéscsabán például kettő is van.Talán van felétek is.

2012. nov. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Békéscsabától 30kmre lakok :) De én egyszer Gyulán voltam pszichológusnál aki sajnos nyugtatót irt fel, na de én nem fogom azt szedni, mert egyszer rosszul lettem tőle. Szerintem marad a sok mozgás, és próbálok mindig vidám lenni hátha segit :)
2012. nov. 26. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!