Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas Vérnyomás, Vagy Agydaganat?

Magas Vérnyomás, Vagy Agydaganat?

Figyelt kérdés
Szinte napi rendszerességgel fáj a fejem, a tarkóm, és fejem teteje körül, Szédülni szoktam, és néha néha még hányingerem is van.. Nehezen megy a gondolkodás néha, és Sokat vagyok ideges! és a fejfájás felkelés után pár órával kezdődik el.

2012. nov. 30. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
vérnyomás lesz
2012. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ezt így nehéz lenne eldönteni, orvosnál voltál vagy készülsz menni? mérhetnéd a vérnyomásod ha nincs mérőd gyógyszertárba megmérik neked.
2012. nov. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

voltam orvosnál, nem mondott semmi különöset.. gondolom azt hitte hogy csak lógni akarok az iskolából!

és csak igazolást adott. ja meg azt mondta menjek el szemészetre lehet hogy az miatt! de voltam, és nem az miatt van!

2012. nov. 30. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:
El kéne menned kardiológiára és neurológiára.
2012. dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne gondolj egyből a legrosszabbra! Ilyen fejfájást (meg másfajtát is) rengeteg dolog okozhat. A vérnyomás sanszos, mert mindenképpen nyomásfokozódásra utalnak a tüneteid. De ez lehet a kevés folyadéktól is, helytelen keringéstől, oxigénhiánytól, rossz levegőtől elkezdve az epe és bélproblémákig bármi okozhatja. Nálam pl egyes élelmiszer adalékok is fejfájást okoznak...

Gyógyszerek is, pl a fogamzásgátlót az állandó fejfájás miatt kellett abbahagynom anno.



Fejfájás utáni állapot nálam is olyan mintha "elveszett" volna az agyam egy része, félő hogy ennek az oka az agysejtek pusztulása tehát nemcsak úgy érzem, hanem tényleg butulsz persze csak lassan. Pár nap alatt visszatér a régi érzékelés, elmúlik a szédülés és az agyi kapacitás is visszaáll az eredetire ne aggódj!

De én is azt javaslom menj el egy orvoshoz, talán rajtad többet segítenek mint rajtam...

2012. dec. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A túlzott stressz önmagában is megmagyarázza a tüneteidet. Próbáld meg valahogyan csökkenteni a stresszt, sportolj, jógázz, relaxálj, autogén tréning is hasznos vagy csak mondd, hogy leszarom és mosolyogj. :) Semmi nem ér annyit, hogy az egészséged tönkretett miatta. A fejfájás a szervezeted figyelmeztetése, hogy változtass.

Az agydaganat nagyon valószínűtlen annak komolyabb tünetei is lennének akár érzéskiesés, bénulások stb..meg a te korodban eléggé ritka úgyhogy kizárva.

Én is 24/L vagyok sokszor 3-4 napig fáj egyfolytában is a fejem közben sugárban hányok és úgy szédülök, hogy csak feküdni tudok. Mégsem gondolom, hogy ez agydaganat lenne...

Okozhatja a túlzott stressz(azt gyanítom nálad erről van szó) és valóban, a szem túlerőltetése/romlása is...

Igyál sok vizet, próbálj meg rendszeresen és helyesen táplálkozni, szedjél vitamint ha kell a béres cseppet esetleg a lecitint is kipróbálhatod az agymüködésnek nagyon jó akkoriban nekem sokkal jobb jegyeim is lettek tőle. Próbálj meg sokat aludni és tartózkodj a káros szenvedélyektől(ha vannak) még a kávézástól is. Amúgy a stressztől is lehet magas úgyhogy nem árt rendszeresen többször mérni. Jobbulást!!

2012. dec. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Hasznos Válaszokat!!
2012. dec. 3. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!