Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS REFLUX? VAlakinek van?

SOS REFLUX? VAlakinek van?

Figyelt kérdés
füll orr gégészeten megnézték a torkom, mert folyton ég és mintha valami irritálná, marja nagyon kellemetlen érzés :S már szenvedek vele régóta. azt mondták semmi különöset nem láttak. megnéztem itthon a papirt de csak annyi volt felirva hogy vérbő gégenyálkahártya, jah meg folyton be vagyok rekedve :S Kaptam beutalót a gastroenterológiára, mert refluxot irtak még fel :S szétmarja a sav a nyálkahártyámat? vagy mégis mit érzek én???

2012. dec. 3. 16:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
De érdekes nyáron ugyanez volt a bajom, akkor még idült gégegyulladást mondtak meg reflux, szedtem is a gyógyszert meg valami A vitamint és el is múltak a panaszok majdnem....de most meggint ugyanott vagyok nemértem :S
2012. dec. 3. 16:16
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem is visszajött ősszel, de szerencsére enyhébb formában, háziorvossal irass fel megint gyógyszert és szedd egy darabig, diétázz, ne egyél savas ételeket. Csokit, kávét, ecetes dolgokat egyáltalán és ha cigizel, azt sem szabad.

Gasztrón voltál már, tükröztek már?

2012. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja, igen, a savtől vannak a torok problémáid is, ha szeded a proponpumpa gátlót, akkor elmúlik.
2012. dec. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Addig is, amíg elmész a háziorvoshoz, ha feszít a gyomrod, vegyél be egy kevés gyógyszertári szódabikarbónát tiszta vízzel. Ha megbüfögtet, garantáltan reflux. Diéta + gyógyszer!!!!
2012. dec. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát ma kaptam beutalót gastroenterológiára....engem tavaly tökröztek mármint a gyomromat, de akkor nem találtak semmit se :S bár utána kezdődött az hogy fájt nagyon a gyomrom sok volt a gyomorsavam aztán ezt kezelték kórházban, majd elmúlt és jött ez a torok probléma szerencsére a gyomrom már nem szokott fájni.Remélem nem tükrözik meg megint, nagyon félek. Bár sztem csak a torkomat fogjak hisz a gyomrom nem fáj csak a torkom szarakodik, hát nem tudom :S
2012. dec. 3. 16:26
 6/13 A kérdező kommentje:
január óta ég a torkom, nagyon elhanyagoltam :S És lehet már teljesen szétmarta a torkom, bár érdekes most semmi különöset nem látott az orvos, csak nyáron mondta hogy felvan maródva...:S nemértem :S vagy a vérbő gégenyálkahártya arra utal hogy kicsi bevan gyulladva?
2012. dec. 3. 16:34
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, be van gyulladva, érdekes módon én sem éreztem sokáig a gyomromban a savat, nekem a torkom vacakolt és rekedt voltam. Háziorvos írt fel gyógyszert, amitől elmúlt, így nem mentem tükrözésre.
2012. dec. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor neked szerencséd volt :) Nem vészes a tükrözés csak kellemetlen, nem tudnám már másodjára végigcsinálni mert tudom hogy milyen :D De hátha kapok egy jobb gyógyszert, próbálok keveset beszélni is....
2012. dec. 3. 16:46
 9/13 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológián engem tükrözni akartak, de mondtam, hogy még várjunk, szerencsére.
2012. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De ha nem fáj a gyomrom, akkor is megtükröznek?? én nem akarom megint :( nem lehet csak gégetükrözést? ott nem állapitható meg a reflux??? :( vagy a panaszok elmondása alapján???
2012. dec. 3. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!