Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van állandóan hányingerem?

Mitől van állandóan hányingerem?

Figyelt kérdés

Nem tudom mitől érzem ezt, de állandó hányingerrel küszködöm. Akkor is ha eszek, akkor is érzem ha nem. Általában délutánonként jön elő, és akkor egész estig tart míg el nem alszom. Nagyon rossz, de hányni egyszerűen nem tudok! És iszonyat fáradt vagyok sokszor, nincs egyszerűen energiám.


Ne essetek nekem, orvosnál már jártam, kettőnél is, és nem mondtak semmit, elküldtek vérvételre, ami teljesen jó lett, voltam belgyógyásznál, gasztoenterológusnál, és semmi. Mondjuk szerintem nem is vettek nagyon komolyan.. na mindegy, de mit csináljak? indokolt lenne még egyszer vérvétel?

Ha valaki járt hasonló cipőben, ossza meg kérem a tapasztalatait, hátha okosabb leszek. Köszönöm!


2012. dec. 11. 14:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Most is tiszta kába az egész fejem, ha nagyon rossz szoktam bevenni magne B6-ot, de hosszútávon nem segít.

Ja azt is mondták, hogy lehet idegi alapon van, ,menjek pszichológushoz. De én úgy érzem minden rendben van most az életemben, nem vagyok lehangolt, nem szorongok, próbálom tenni a dolgom, dolgozom, és suliba járok, csak így nagyon rossz.

2012. dec. 11. 14:51
 2/12 A kérdező kommentje:

ja és terhesség kizárva!

az életkorom pedig 22 év és lány vagyok, bár szerintem ez most itt nem számít.

2012. dec. 11. 14:52
 3/12 Raffi ***** válasza:
A látásoddal minden rendben? Vagy nem bámulod túl meredten a monitort?
2012. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ja igen, 3 hónappal ezelőtt lett szemüvegem, szept. elején, annyit gondolom nem tud romlani a szem 3 hónapalatt hogy ez gond legyen. vagy igen? csak mert amúgy nekem is megfordult a fejemben.

Megmondom őszintén ha belefeledkezem, vagy nagyon koncentrálok, akkor eléggé bámulom a monitort, de próbálok minél kevesebbet ülni a gép előtt, általában csak este szoktam netezni, most is tanulok a vizsgaidőszak miatt, de igyekszem 1-2 órára korlátozni a gépezést naponta. Meg egyébként sem szokott sokkal több időm lenni rá.


Köszönöm a válaszod! Remélem lesznek még, és jutok valamire.

2012. dec. 11. 15:05
 5/12 anonim ***** válasza:

szia!

nekem is rengetegszer van hányingerem ráadásul emellé emetofóbiás (hányás fóbiás) vagyok. ami kb annyit jelent, hogy inkább eltöröm a lábam,minthogy hányjak...

na de most engem hagyjunk...

gasztroenterológus alatt azt érted,hogy csövet nyeltél?


amik okozhatnak és esetleg megnézhetnéd:

-étel allergia teszteken túl estél már? (tejcukor,liszt)

-kevés folyadék fogyasztás

-candida gomba

-alacsony vérnyomás


vashiányod nem volt? alsó határt nem súrólta az érték? mert lehet, h nincs megcsillagozva,de valakinek az alsó határ is nagyon kevésnek számít és okozhat problémát.


amúgy a szemüveg lehet okozhatja, hogy most új és még nem "állt rá az agyad" nem szoktad meg...de ha fent áll még sokáig ez a probléma szerintem menj el olyan orvoshoz , akit érdekelsz (már ha van ilyen egyáltalán...)


ÉS én is tudom,h mindig a stresszel jönnek, de addig ameddig nem látod magad előtt a negatív eredményeket ilyen olyan vizsgálatok után addig ne hagyd abba a keresgélést,mert a legegyszerűbb,ha elküldenek pszichológushoz...és lehet nem is az a baj,csak a legkönnyebb ráfogni mindent a stresszre...

2012. dec. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!


Nagyon köszönöm a hosszú választ, reagálok is.

Gasztroenterológus csak kérdezgetett, meg megnyomkodta a hasamat, gyomortükrözésem nem volt, mert szerinte nem indokolt. (én nem vagyok orvos, de nem tudom, ez is kicsit olyan lerázósnak tűnt, bár nem szívesen nyelnék le csövet, de ha bármi kiderülne akkor túlesnék rajta, de ez nem történt meg)


Ételallergia teszten sem voltam, rákérdeztem hogy esetleg lisztérzékenység lehet-e, azt mondta, akkor hasmenésem lenne, de az nincs szerencsére, olyan téren az emésztésem elvileg rendben.


Naponta másfél-2 liter folyadékot megiszok, nem hiszem hogy az lenne a gond, és a vérnyomásom is rendben szokott lenni, ilyen 115/70 körül szoktam mérni.


Viszont, hogy candidám van-e, azt nem tudom. (elképzelhető akár az is, bár ha jól tudom akkor alakul ki, ha az ember sok cukrot és szénhidrátot fogyaszt, nekem meg PCO-m van, így kerülöm a cukrot, és szénhidrátot is próbálok keveset fogyasztani)


Na igen, a stressz, attól elvileg lehet, de most tényleg nincs stresszes időszakom, nem hiszem hogy lelki vagy mentális probléma állna a háttérben, csak hát ráfogni könnyű.


Még azt szeretném tőled kérdezni, hogy Te ilyenkor csinálsz valamit? vagy van valamilyen praktikád, amivel csökkenthető ez az érzés?

2012. dec. 11. 17:21
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja és a candida amúgy hogy derülne ki? Nem nagyon vagyok képben.
2012. dec. 11. 17:23
 8/12 anonim válasza:
Én is ezzel küzdök, nagyon megnehezíti a mindennapjaim ... nekem ha hányingerem van bekapok egy rágót és sokkal jobb lesz!!!! Próbáld ki hátha neked is bevállik!
2012. dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves Viktória!


Köszönöm, eszembe se jutott, de mindenképpen ki fogom próbálni.

2012. dec. 11. 17:30
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia megint!(második vagyok)

az egy tévhit,hogy hasmenéssel jár az étel allergia. nem minden esetben. Nekem van egy barátnőm , akiek voltak tünetei (hasmenés,puffadás stb) és elment dokihoz , csövet nyelt és kimutatták az ételallergiáját,ahogy ezt megtudták a szülei, egyből elvitték a pár évvel fiatalabb húgát is, akinek SEMMI tünete nem volt, és kiderült , neki is van.

A szembe szomszédunk tejcukor érzékeny és neki se hasmenése volt,hanem mindig folyt az orra...

Persze nem mondom azt, hogy most azonnal nyelj csövet,meg lisztérzékeny vagy, de ezek nem mindig mindenkinél ugyanolyan tünetet okoznak.


Candida tesztet tudsz venni a patikában, (vércseppes) és megbízható.


ami nekem ilyenkor segít, az a gyömbér. de nem a szénsavas agyoncukrozott,hanem a nagyon erős gyömbér tea pl. vagy akármilyen olyan folyadék,aminek nagyon magas erős a gyömbér összetétele.

Plusz b6 vitamint szoktam még bevenni. Azt gyógyszertárban tudsz venni,szerintem nem vényköteles. Kis fehér kerek egészbe lenyelős cucc.

Vagy amikor rádjön, akkor kis kortyokban jéghideg víz.


Drukkolok,h elmúljon!:)

2012. dec. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!