Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mivel lehetne az önbizalmat...

Mivel lehetne az önbizalmat növelni és kilábalni a depresszióból?

Figyelt kérdés
Sokszor rájön a reménytelenség és a mindent negatívan látás, az emberek közt is sokszor meg kell magamat játszani. Hangulatjavító teát próbálok most, azon kívül mit tanácsoltok? (Egy sima háziorvoshoz is lehet fordulni a lelki rosszulléttel?)

2012. dec. 11. 18:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Remény nélkül nem lehet élni, anélkül, hogy megbizz valakiben, szintén nem lehet élni. Lehetni lehet, de a lelked halott marad. - Tapasztalat.

Az a fontos, hogy mikor rád jön ez az érzés, ne add meg magad neki teljesen. Ne időzz sokáig a depiddel. Hagyd, hogy átéld, de ne tartson sokáig. Láss! Lásd azt, hogy vannak nagyon értékes ajándékok az életben ! Úgy vagyunk megalkotva, hogy élvezzük az életet ! Legalábbis ez a képesség adott ! Tudom, hogy nehéz meglátni a pozitiv dolgokat, pedig vannak ! Van úgy, hogy az orrunk előtt van, csak nem vesszük észre, vagy alul értékeljük.

Depresszió ellen :

akvárium - megnyugtat, és kreativan alakithatod kedvedre,

sport - élvezd, ahogy az izmaid erősödnek, és szolgálnak téged !

friss levegő - frissiti a vért, különösen szeretem például a téli éles levegőt !

madár etetés - éheznek, ...készits madáretetőt, és leld örömödet abban hogy segitesz nekik túlélni a fagyot !

zene - kedvenc számaid hallgatása..

esetleg egy kutya, ha szereted, vagy van rá időd, energiád .....vagy macska is depresszióűző. Én nagyon szerettem a cicámat, és nem igaz, hogy nem viszonozza ! - a maga módján nagyon is ! - nem volt annál jobb érzés, mikor magától kérte, hogy vegyem fel az ölembe, és simogassam !

annyi minden van, ...amiből öröm fakad, csak ez a depresszió olyan divat már szinte.... ha valaki nem depressziós, akkor már szinte kilóg a tömegből.

Ez egy járvány, akadályozzuk már meg valahogy !

2012. dec. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!