Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha történt már veled ájulás,...

Ha történt már veled ájulás, hogyan történt? Mik voltak az előjelei? Utána mit éreztél?

Figyelt kérdés
22/L vagyok, idén kétszer történt velem ilyesmi. Érdekel, hogy másoknál hogyan történik, hogy élitek meg.

2012. dec. 24. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Nekem kétszer volt ilyen. Egyszer napszúrás miatt volt, tűzőnapon álltam és vártam a buszra, mivel nem volt fedett rész így kénytelen voltam a napon várni és úgy volt hogy éreztem hogy zsibbad a fejemnél majd egyszer csak sötét foltokban láttam mindent plusz iszonyatos nagy szédülés kapott el, majd összeestem és úgy tértem magamhoz hogy ott ülök a földön, és a barátnőm a táskáját tartja a fejem fölé plusz hideg vizes borogatást kaptam a fejemre. Majd amikor már magamnál voltam megitatott végül mint ha misem történt volna saját lábamon felszálltam a buszra, ott volt árnyékos rész, leültünk egy ideig még szédelegtem de utána elmúlt.

A másik ájulásom régebben volt kb 3-4 éve akkor bicikli balesetem volt, egy beton fal mellett mentem egy kis utcában amikor belehajtottam egy pocsolyába és kifordult a bringa alólam, persze próbáltam korrigálni a helyzetet de oda sodródtam a fal felé és izomból megfejeltem, akkor volt velem két haverom is csak egy pillanatra ájultam el és úgy tértem magamhoz hogy fekszem a bringa a lábamnál és forgott körülöttem minden a homlokomnál kicsit be volt dagadva meg egy kisebb seb is lett a szemöldökömnél. Szerencsére volt ott a közelben egy ismerős aki autóval bevitt a kórházba mert ömlött belőlem a vér, de szerencsére ma már alig látszik a seb, kisebb agyrázkódásom volt, de szerencsére törés nélkül megúsztam a dolgot.

2012. dec. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én az injekciótól félek nagyon, szóval amiatt összejött párszor. Elkezded gyengének érezni magad nagyon hirtelen, színes foltokat látsz, elveszted az egyensúlyérzéket, aztán, feketeség, és majd valaki felmos. Kb így tudnám leírni. Persze ha nem tudod az okát, jobb orvoshoz menni, nálam emiatt volt. Vagy olyan, hogy nem ájultam el, csak összeestem, hogy feküdtem, aztán felugrottam hirtelen, és lement a fejemből a vér, de utána persze jól lettem. Mivel én csak így "akut" ájultam, nem volt utóélete.
2012. dec. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nallam ugy kezdodik hogy hitelen szomjas leszek de nagyon. Azutan jon a sotetseg. Nagyon rossz erzes
2013. jan. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!