Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Előfordult már, hogy valaki...

Előfordult már, hogy valaki elájult a környezetedben?

Figyelt kérdés
Tudtad, hogy mi a teendő? Vagy volt valaki más körülötted, aki segített?

2012. dec. 28. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Még nem, inkább én ájuldozom mások örömére. Bár csak egyszer volt, hogy szakszerű ellátásban részesítettek, amikor kórházban ájultam el. Többségében csak néztek, vagy felállítottak.


Én mondjuk tudom, mi a teendő ilyenkor, csak ájultan nehezen segít az ember magán :D

2012. dec. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen. és igen. tudom mi a teendő.
2012. dec. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anno iskolai rendezvényeken (ballagás, nemzeti ünnepek) ha nekünk kellett sorfalat állni vagy ilyenek akkor a lekvárok mindig összestek... (+ 2 szimuláns is volt)


De én mindig büszke voltam rá, hogy én nem :D (Igaz én a tipikus "7-éve-nem-voltam-beteg" emberek közé tartozom akinek nagyobb baja sosincs, csak olyan ami viszont egész életen elkíséri...)

2012. dec. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
elsőnek én ájulok el, úgyhogy aki utánam jön, azzal már nem foglalkozok. Kicsi korom óta ájulós vagyok, felnőttként is ájultam el levegőtlen helyen, még állni sem kellett hozzá. Beteges meg egyáltalán nem vagyok 5 éve nem láttam orvost, akkor is csak azért mentem, mert terhes lettem.
2012. dec. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy azonnal sem felültetni, sem felállítani nem szabad!! Ilyenkor az agyban átmeneti vérellátási zavar azaz oxigénhiány van. Egy kabátot, vagy pulóvert kell a feje alá tenni, és fel kell emelni a lábait magasra és tartani. Ha olyan helyen történik az ájulás ahol szék van a közelben ott a ülőkéjére fel lehet tenni a lábait és akkor nem kell tartani. Van aki 5-6 perc alatt teljesen rendbe jön van aki 15-20 perc alatt. Mind addig amíg teljesen nem tért magához semmit adunk a szájába, értem itt a cukortól kezdve a folyadékig. Az arcát át lehet törölni vizes ruhával és beszélni kell hozzá, leginkább kérdezni. Neve, milyen nap van ma, hol van, ha már válaszolgat akkor rákérdezni, hogy tud-e valamilyen ismert alapbetegségéről, szed-e gyógyszert. Elég hamar rendbe szoktak jönni és a sápadt színük is normalizálódik valamint az ajkak színe is "visszapirosodik". Amikor már teljesen magához tér lehet vízzel megitatni majd felültetni. Egyből ne álljon fel , mert akkor lehet hogy kezdődik az egész előről.
2012. dec. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én a ballagásomon ájultam el, percekig eszméletlen voltam, szerencsére azonnal segítettek rajtam. Az alkaromat nagyon beütöttem, eléggé furán is állt a csuklóm, azt hittük, hogy törés.... Szerencsére nem tört el és nem is repedt. Ilyenkor nem szabad ültetni az embert, le kell fektetni és a lábait fel kell emelni, hogy az agya vérhez jusson. Ha megsérült, érdemes kórházba is elmenni. Ha ez rendszeres is előfordul, akkor is forduljatok szakemberhez.
2012. dec. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!