Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alvás közben az álmaim kifáras...

G.noir kérdése:

Alvás közben az álmaim kifárasztanak. Mit tehetek ellen?

Figyelt kérdés
Körülbelül két héttel ez előtt jelentkezett a problémám. Szinte minden éjjel nagyon intenzív, színes, izgalmas, valóságszerű álmaim vannak, amikre felébredve is részletesen emlékszem. A gond az, hogy emiatt mindig zaklatottan ébredek, borzasztó fáradt vagyok és nehezen térek magamhoz függetlenül attól, hogy hány órát alszom. Ezt azért is furcsállom, mivel a napjaim elég nyugodtak és stresszmentesek. Próbálkoztam azzal, hogy alvás előtt gyógynövény alapú altatót-nyugtatót veszek be, de nem segített. Tudtok valamit javasolni, mit tehetnék a nyugodt alvás érdekében?

2012. dec. 28. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem az álmaid fáraszztanak ki, hanem valami más probléma okozza az alvászavart.

[link]

[link]

[link]

2012. dec. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Értem, mire gondolsz! :) A mai napig ha csak mondjuk 6 órát tudok aludni, de az a 6 óra kellemes álmokkal telik/nem emlékszem rájuk, sokkal pihentetőbb, mint ha számomra kellemetlent álmodok...

De tudnod kell, hogy azok az álmok, amik "nem hagynak rendesen pihenni" valamilyen lelki problémára vezethető vissza, amit nem zártál le magadban. Ezt kéne megkeresni(nem elalvás előtt).

Persze emellett alkalmazhatsz olyan praktikákat is, mint a meleg tej, olvasás, relaxáció,de a problémát kéne elsősorban megkeresni.(Az is lehet, hogy egy olyan élményt nem tudtál még tudat alatt feldolgozni, ami önmagában nem is rossz, csak nagyon meghatározó volt.)

2012. dec. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, én is gyanítom, hogy az álmok hátterében valami mélyebb dolog áll, és szeretnék is rájönni az okokra. Ez viszont kipihenten könnyebb, úgyhogy köszönöm az alvással kapcsolatos linkeket is.
2012. dec. 31. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!