Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyomorsav gőze irriálja a...

Gyomorsav gőze irriálja a nyálkahártyámat?

Figyelt kérdés
úgy érzem szétvan marva kicsit, és még izgatja is vmi :S nagyon rossz, de mmiért érzem foylamatosan, a savlekötönek sztem időnek kell eltelnie h hasson....mert eddig nem azonos időpontban szedtem meg éhgyomorra....de a gyomorsav gőze irritálhat engem foylamatos jelelggel ??

2012. dec. 30. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A betegséged neve: Reflux
2012. dec. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó tudom :) Köszi, de miért érzem állandóan???
2012. dec. 30. 23:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Az nem jó ha állandóan érzed! Én reggeli elött egy órával(!) szedek Pafenont. Ez nagyon jó.
2012. dec. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
én Quaamtelt kaptam, de eddig éhgyomorra vettem be, meg nem azonos időpontban, gondolom kell neki idő mire helyrejön mert igyis már egy éve szenvedek vele :S nemtom miért érzem állandóan :S
2012. dec. 30. 23:58
 5/12 anonim ***** válasza:

A gyomor nyálkahártyája jóval erősebb, ellenáll a gyomorsav maró hatásának. Reflux esetén a nyelőcsőbe visszacsoroghat és feljuthat a torokba. Savlekötőket rendszeresen kell szedni és gyakran kiegészítő kezelés is szükséges / pl Motilium /. Javulás több hét múlva áll be. Többször kell enni keveset,alkohol, kávé, szénsavas italok mellőzése szükséges. Éjszaka egy kicsit fel kell polcolni a fejt, nem szerencsés a hason alvás. Ha éjszaka van visszacsorgás gyakorlatilag kezdődik minden előről. Ha van túlsúly, főleg a hason azt jó lenne leadni / de ezt ma már írtam /. Ülő munka sem túl előnyös, pláne ha összegörnyedve ül az ember.Ha a panaszok nem javulnak gastroenterológián kell jelentkezni. Itt általában megcsinálják a gyomortükrözést is és egy kombinált kezelést állítanak be.

Ja és a dohányzás is akadályozza a gyógyulást elég rendesen.

2012. dec. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt mondják hogy ha nem zár jól a gyomorszáj akkor érezhetem állandóan ezt....és idegi alapon is lehet, sajnos nagyon sokat stresszelek meg pszichés betegségeim is voltak, pánibketeg vagyok, szal nem csodálkozok :/
2012. dec. 31. 00:12
 7/12 anonim ***** válasza:
A reflux betegségnek az az oka, hogy nem zár jól a gyomorszáj. De ez minden refluxosnál így van. Ha jól zár a gyomorszáj akkor ez nem tud kialakulni.
2012. dec. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És mi okozhatja hogy nem zár jól?? PL Idegi alapon? Stressz? mert én folyton szorongok...
2012. dec. 31. 00:19
 9/12 A kérdező kommentje:

Gyakori, hogy a gyomorszáj „nyitott” állapotban van. Tudományos adatok igazolják, hogy a gyomorszáj átmeneti, gyakran stress okozta nyitottsága is reflux epizódokat, valamint állandó tüneteket okoz.



Ezt találtam..

2012. dec. 31. 00:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Menj vissza az orvoshoz, talán másik gyógyszer kell, ha ez nem hat, én Controllocot szedtem 3 hónapig, nekem ez rendbehozta.
2012. dec. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!