Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem hiszem el, hogy...

Miért nem hiszem el, hogy pszichés beteg vagyok?

Figyelt kérdés

2013. jan. 10. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A pszichés betegek általában saját magukat tartját egészségesnek (=normálisnak), és a környezetére mondja azt, hogy nem normálisak. Ugyanis a gondolkodásbeli, viselkedésbeli, döntésbeli eltéréseket nagyon is jól érzékeli, de szentül meg van arról győződve, hogy ő látja, gondolja helyesen a dolgokat, és a másiknál van valami gond.


(Erre mondta egyszer valaki, hogy: persze meglehet, hogy nekik van igazuk, elnézve ezt a mai rohanó, és önmagából kifordult világot)

2013. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszi,az a baj,hogy én nem hiszem magam egészségesnek,minden orvos azt mondja csak pszichésen vagyok beteg.

De én meg betegnek érzem magam.és ezt nem hiszem el,hogy csak pszichés.

2013. jan. 10. 14:54
 3/13 anonim ***** válasza:

No most fog a kígyó a saját farkába harapni!


Ha az orvosok az mondják, hogy teljes mértékben egészséges vagy, te viszont azt gondolod, hogy beteg vagy.

Vagyis csak betegnek hiszed magad, a hit viszont elmebeli, gondolkodásbeli kérdés, azaz pszichés gondjaid vannak.

Ha a gondolkodásmódodat megváltoztatod, és elhiszed magadról, hogy teljesen egészséges vagy, akkor már pszichés alapon is meggyógyultál, tehát valóban egészséges vagy!

Érted ugye?

Hidd el az orvosoknak, hogy nem vagy beteg, s ha ezt elhiszed, akkor attól kezdve valóban egészséges vagy!

2013. jan. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!


Már bocsáss meg, de milyen alapon kérdőjelezed meg az orvosok által felállított diagnózist? Ők tanulták, rengeteg gyakorlati ismeretük is van, gondolom te nem vagy tanult orvos, ne kérdőjelezd meg azt, amit ők mondanak.

A képzelt betegség legalább annyira veszélyes, mint a valódi, hát ne foglalkozz annyit saját egészségeddel, hidd el, hogy minden rendben, éld a napjaidat ennek megfelelően, és sokkal boldogabb leszel.

2013. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehet tényleg nem vagy pszichésen beteg. Az orvosok sem tévedhetetlenek, ezt saját tapasztalatomból mondom. Kegyetlenül nagyokat tudnak tévedni, kegyetlen nagy következménnyel.

Milyen problémáid vannak, amiért ezt a diagnózist kaptad?

2013. jan. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

állandóan ájulásérzésem van,gyenge vagyok,fáradt,szédülök.Hányingerem van,fáj a fejem.kisebb megterhelésre is úgy érzem összeesek,és le kell ülnöm.Cseng a fülem.

Sokszor erősen ver a szívem és gyorsan.A lábaim is gyengék.Nagyon fáradt vagyok elviselhetetlenül.

2013. jan. 10. 16:50
 7/13 A kérdező kommentje:
halálfélelmem van ezek miatt
2013. jan. 10. 16:56
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül pszichés. Alaposabb kivizsgálás kéne neked annál, minthogy látásból megállapít valamit egy pszichiáter.
2013. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi,nem az orvosoknak nem hiszek,ha nem látnak olyat ami betegségre utalna,akkor nem látnak.De attól még rosszul vagyok,és azért nem hiszem el,hogy nincs semmi bajom testileg.

kardiológián,neurológián,vérvételen,tavaly tüdőszűrőn is voltam.

Esetleg mit lehetne kivizsgálni még?

2013. jan. 10. 18:46
 10/13 A kérdező kommentje:
amúgy kis eltérések vannak,szóval nem vagyok teljes mértékben egészséges.Csak azok nem okozhatnának az orvosok szerint ilyent.
2013. jan. 10. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!