Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki úgy súlyos...

Lehet valaki úgy súlyos pszichés beteg, hogy sejti, kér is segítséget?

Figyelt kérdés
Tanultam annak idején pszichológiát, és elvileg úgy van, hogy aki mentálisan beteg, depressziós, vagy valami súlyosabb, annak nincs betegségtudata, nem vallja be, hogy beteg, nem kér segítséget. Ez így van? Lehet valaki úgy súlyos pszichés beteg, hogy sejti, kér is segítséget?
2009. febr. 12. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy kér. Nekem is volt egy ilyen erősen depis időszak az életemben. Nem tudtam konkrétan, hogy ez a bajom, de elfogadtam a segítséget. Szóval lehet az aki tudja mi a baja, kér segítséget.
2009. febr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vannak BIZONYOS súlyos pszichés betegségek, ahol valóban nincs betegségtudata az érintettnek, de egy hétköznapibb depresszió esetén azért nagyon is érezzük, hogy valami nincs rendben, csak reménykedünk, hogy majd elmúlik, vagy szégyenlünk orvoshoz fordulni.
2009. febr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En Depresszios vagyok es szociofobias , en tudtam mar regota de senkinek se mondtam el egesszen addig , mig megprobaltam vegezni magammal , aznap elmondtam szuleimnek , azota gyogyszereket szedek pszichologushoz jarok es minden kezd jora fordulni , neha annyira jo dolgok tortennek , hogy el se hiszem a sok rossz utan, es egyre jobban erzem magam. Egyik haverom is elismeri , hogy depresszios de ugyanugy van mint en ahogy regebb voltam , hallani se akarol pszichologusrol s gyogyszerekrol... En annyira kivoltam , hogy elkepzelhetetlennek tartottam , hogy javulhat az eletem, es tevedtem halistennek.
2009. febr. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!