Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Évek óta tartó állandó orrdugu...

Évek óta tartó állandó orrdugulás. Miért?

Figyelt kérdés

Állandó orrdugulással küszködök, körülbelül 1,5 éve, nem dohányzok, több alkalommal voltam fül-orr-gégészeten, voltam röntgenen, CT-n, ultrahangon, semmi komoly nem volt észlelhető. Amikor az orvos belenézett azt mondta teljesen tiszta, ennek ellenére az egyik orrlyukam mindig be van dugulva. Nem okoz semmiféle rendellenességet, de rendkívül kellemetlen ezzel együtt élni. A leletek alapján van egy nagyon enyhe orrsövényferdülésem ami az orvos szerint ezt semmiképp nem okozhatja, az orrkagylóknak sincs elvileg semmi baja. Az allergia tesztek is mind negatívak lettek. Az orrjáratok átmérője is rendben van. Használtam ennek ellenére orvos utasítására Nasonex-et, különböző allergia elleni gyógyszereket, de semmi sem használt. A főorvos nem tudott biztosat mondani rá, azt mondta elképzelhető hogy hiper érzékeny vagyok a környezetemben lévő porra, szennyeződésekre, de Ő is kínjában csak találgatott. Próbáltam ezenkívül még Aloe Verás orrspray-t is, szintén haszontalan. Esetleg van valakinek hasonló tapasztalata, hogy mit lehetne ezzel kezdeni, mégis mi okozhatja ezt? Nagyon hálás lennék. Köszönöm előre is!


u.i.: Legalább féléve nem használtam semmilyen más jellegű orrsprayt, kizárólag az orvos által felírt allergia ellenit, illetve az Aloe Verásat.



2013. jan. 11. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Van egy vazomotoros náthának nevezett tünetegyüttes, aminek lényege, hogy mindenféle kimutatható kiváltó ok nélkül folyik vagy bedugul az orr. Szerintem neked is az lehet. Ha tudsz angolul, úgy keress rá, hogy "vasomotor rhinitis", rengeteget meg fogsz tudni róla. Nekem eldugulni nem szokott az orrom, viszont ha unok egy adott szituációt, és nem tudok kilépni belőle, gyakran elkezd folyni az orrom kizárólag a jobb oldalon. Aztán ha vége annak, amit untam, egyetlen másodperc alatt elmúlik, mintha elvágták volna. Fura dolgokra képes az emberi szervezet.
2013. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valóban érdekes, és köszönöm a válaszodat, de az olvasottak alapján nem igazán egyezik az én tüneteimmel. Non-stop fennáll nálam ez a probléma, helytől, évszaktól és lelkiállapottól függetlenül, van amikor egy kicsit jobb(például sportolás közben), de akkor sem dugul ki teljesen. Elég kétségbeejtő hogy az orvos nem tud rá ép magyarázatot adni, ráadásul nem is rövid ideje áll fent.
2013. jan. 12. 09:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Mélyen együtt érzek veled... Sajnos én is ugyanebben a helyzetben vagyok, már aludni sem igazán tudok, annyira el van dugulva az orrom. Én is kipróbáltam már mindent a sós víztől a legdrágább orrsprayig, de semmi nem használ. Szóval ha megtalálod a csodaszert, gondolj majd légyszi rám is, mert iszonyúan szenvedek...
2013. febr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem is hasonló problémám van! Viszont nekem az orrspray segít. Ottrivin vagy Rinathiol orrspray. A probléma csak az vele, hogy 2-3 óránként újra bedugul, ráadásul nem is egészséges 3 nál több napig folyamatosan használni. Én már nagyjából hozzászoktam, amikor nagyon elviselhetetlen esténk befújom, el tudok aludni, de reggeltől kezdődik minden elölről :)
2013. ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szinte tök ugyan ezek a tünetek.. és a nasonex.. ezerszer fölirták azt is... engem nagyon zavar, úgy érzem egyfojtába egy burokba vagyok, nem tudok önmagam lenni, rosz a közérzetem.:( remélem van rá megoldás.
2013. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kérdező/hasonló problémával rendelkezők! Volt, akinek esetleg megszűnt a problémája? Akinek igen, az mit csinált/szedett?
2020. ápr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!