Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandó orrdugulás esetén mit...

Állandó orrdugulás esetén mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy orrcsepp "függő" lettem. Már több mint egy éve folyamatosan novorin orrcseppet használok, mert nélküle állandó orrdugulásom van.

A kérdés az, hogy ha abbahagyom, el fog múlni a dugulás magától is? Mennyi idő múlva? Pár nap, hét, hónap?

Tudom, menjek orvoshoz, de most nem ez érdekel. Komoly válaszokat várok. Előre is köszönöm.


2011. aug. 22. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, csak az Afrinnal. Fül-Orr-Gégészet.

Kaptam egy másik orrcseppet (rhinocort aqua - vényköteles $$$), amit szigorúan az előírtak szerint kellett használnom amíg el nem fogyott. Azóta kapok levegőt.

(a másik lehetőség a műtét volt, de azt nem akartam,mert rossz hírű volt az orvos)

2011. aug. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Lány vagy? Ha igen, nem szedsz fogamzásgátlót? Mert nekem spec attól volt.
2011. aug. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
apukám több éve csak orrcseppel tud aludni,nem tudom,hogy lelehet e állni vele,ő nem tud...:S ezért teszek én is csak akkor az orromba ha nagyon keményen megvagyok fázva,de akkor se használom max egy hétig
2011. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7 évig voltam orrcsepp-függő. A végén már akármilyen aljas izét magamba öntöttem. Havi ~6-8 üveggel fogyott. A végén egy kolleginám adta meg a receptet, amivel őt kikezelték a dologból. De hozzáteszem nekem a fül-orr-gégész sem mondott semmi értelmeset, azt mondta allergia és felírt hülyeségeket. Lenyomtam egy Clarinase 1*1, Telfast 2*1, Rhinocort Aqua spray pedig első héten 3*/nap, második héten 2*/nap, harmadik héten 1*/nap.. kúrát és láss csodát, elmúlt. Az elején nagyon rossz, kell önuralom, de megéri. Azóta heti 1x ha bedugul kicsit az orrom, de az az allergia miatt. A gyógyszerek amúgy mind vénykötelesek, csak azért írtam le, hogy ne csak mese legyen. Kitartás!
2011. aug. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
nem tudnád leírni a receptet?
2011. aug. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát felírattam azokat a gyógyszereket(fenn említett), ami barátnőmnek segített. Szerencsére hitt bennem az orvos. :D
2011. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én 2 évig voltam orrcsepp függő. aztán az allergiám miatt asztmás lettem és el kellett mennem tüdőgyógyászatra, ahol az orvos mondta, hogy mindenképp le kell szoknom az orrspray-ről. ajánlott egy tuti szert, hogy ez tényleg használ... nem bíztam benne, de reggel befújtam, este már orr szar ok nélkül aludtam. a neve Beclonasal. ez is vényköteles, de ha elmész a fül-orr-gégészetre biztos felírja. ha nem vagy allergiás, akkor felesleges gyógyszereket szedned, mert csak tönkre teszed magad. érdeklődj utána a Beclonasalnak. persze, ha allergiás is vagy, az más helyzet, akkor kell gyógyszer is.
2011. aug. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ja és még valami.

amikor náthás vagyok, kénytelen vagyok újra használni orrcseppet és mindig majdnem visszaszokok, de akaraterő és nem használom tovább. :) tehát le lehet simán szokni róla, nem használod, aztán annyi. első pár nap kur va sza r, de uttána kitisztul az orrod. én ilyenkor már nem használtam a Beclonasalt. de ha nincs nagy akaraterőd, akkor én ezt tudom ajánlani.

2011. aug. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Értékeltem.
2011. aug. 23. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!