Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet ez inzulinrezisztencia?

Lehet ez inzulinrezisztencia?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Karácsony előtt kb. két hónappal kezdődött és nagyon sokszor rosszul éreztem magam,állandóan farkaséhes voltam,nem tudtam megállni hogy ne egyek cukros dolgokat. Evés után (főleg ha tésztát vagy édességet ettem) rendszeresen szédültem,volt hogy már evés közben forgott velem a világ és órákon keresztül nem tudtam koncentrálni semmire,álmos voltam,zsibbadt. Rosszul aludtam,sokszor éjszaka is felébredtem úgy hogy egy merő víz voltam. Rengeteg túrót ettem mert úgy tudtam alacsony a glikémiás indexe de utólag megtudtam hogy hatalmas inzulinválaszt okoz,talán ez is súlyosbíthatta a dolgokat. Minden reggel zabkásával indítottam a napot,talán az is ronthatott a dolgokon mert tömény szénhidrát. Hullott a hajam,állandóan ideges voltam és még wc-re is alig tudtam járni.


Karácsonytól mostanáig viszont száműztem a tésztát,a kenyeret,mindenféle lisztes dolgot,cukrot az étrendemből,amolyan könnyített paleo módon táplálkozom és megszűntek a problémák,nincs rosszullét,se cukorkívánósság. De ha pl rizst eszem akkor viszont szédülök és várnom kell 20-30 percet hogy elmúljon. Hústól,zsírtól semmi bajom.


18/L


2013. jan. 13. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
a cukrodat nézték mert ez lehet cukorbetegség is. Az IR-nek ritkán vannak ilyen súlyos tünetei. A cukrot jóval egyszerűbb is ellenőrizni, nézesd meg ha eddig nem nézték.
2013. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen,elég gyanús,hogy az.Mozogj rendszeresen(pl.futás,bicikli)egyél napi többször keveset,és finomított szénhidrátot továbbra is kilőni az étrendből!
2013. jan. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi-köszi! Sokat sportolok,ezért is bosszantott a sok szédülés mert olyankor mozogni se tudtam rendesen,energiám se volt. Holnap megyek orvoshoz,kérek laborvizsgálatot. Remélem kapok valami papírt arról hogy nem ehetek gyors ch-t mert ha nem,anyám rá fog kényszeríteni a kenyér-tésztaevésre,ha rosszul vagyok tőle ha sem :S
2013. jan. 13. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!