Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet az oka a folyamatos...

Mi lehet az oka a folyamatos faradtsagnak, dekoncentracionak?

Figyelt kérdés
Folyamatos sport (lovaglas, futas, biciklizes) megvan, egeszseges taplalkozas megvan (->husik, sajtok, zoldsegek, gyumik - nem eszem tesztat, kenyeret, krumplit, csokit, stb), nem dohanyzom, szedek vasat, magneziumot es B6 vitamint....es mar elkepzelni sem tudom, mi lehet a gond, hogy semmi valtozas. Orvosnal jartam, verkep okes volt... 26/L vagyok, 172/63, akinek van barmi otlete, segitsen legyszi, nagyon koszonom!
2013. jan. 16. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok egy nagy egészség mániás, éppen ezért azt gondolom, hogy a szervezetnek mindenre szüksége van pl. tésztára és krumplira is. A fáradtság oka sok sok minden lehet. Az időjárás, a kialvatlanság, vitaminhiány, túlhajszóltság, stresszes munkahely, váltott műszak, vizsgaidőszak stb. stb. Érdemes lenne szerintem 1 hét pihenőt tartani, lehetőség szerint elutazni vagy csak otthon olvasni, relaxálni, zenét hallgatni és egy kicsit kilépni az életedből, és még némi "bűnözés" is bele fér egy tál tészta pl. halas tészta nem fog meg ártani, de lehet egy tábla csoki vagy bármi amit megkívánsz, de eddig nem engedted meg magadnak.
2013. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem a vitaminok szedését is abba lehet hagyni, orvosom mondta, hogy teljesen fölösleges ha a vérkép rendben van, én pl. a magnéziumtól pont fáradt leszek. És ha jól tudom, de ezt csak zárójelesen mondom a B6 vitamint túl lehet adagolni és annak is fáradság a tünete.
2013. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
koszonom a gyors valaszt. a munkahelyemen valoban tobb muszakban dolgozunk, es neha stresszes is, de szeretem, amit csinalok, nem 'keszit ki'. Angliaban vagyok, mikor nem reg hazamentem Magyarorszagra, 2 hetig vegig megallas nelkul asitoztam, pedig akkor szabin voltam, baratokkal, csaladdal. a vitaminokrol pont ugyanezt mondta a doki, amiket Te, viszont pont azert kezdtem el szedni oket, mert a problemak mar megvoltak.
2013. jan. 16. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is váltott műszakban dolgozok és imádom a munkám, bár elég fárasztónak és közepesen stresszesnek tartom. Tavaly nyáron (nyáron nem dolgozunk) 4 hét kellett ahhoz, hogy végre kipihentnek érezzem magam. Lehet, hogy egy betegség (megfázás jellegű) lappang benned, de a sok vitamin miatt nem tud a felszínre törni és így csak folyamatos gyengeséget okozz. Amikor itthon voltál akkor is gondolom sok emberrel akartál találkozni, sok mindent meg csinálni amíg itthon vagy, és bár ezeket mind önszántadból csináltad azért még sem egy olyan nagy semmit tevés és "lesza...." mindent állapot. Remélem sikerül rájönnöd a problémára és újból kipihentnek fogod érezni magad.
2013. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A sok vitamin kifejezetten káros,(pl. minek vas? vérszegény vagy?)Nagyon érdekes műsort hallottam a rádióban a vitaminokról.Semmi szüksége egy normálisan étkező embernek szintetikus vitaminokra. Nemhogy javítanának bármin is kifejezetten károsak!!! Az emberek szervezetének órája az éjszakai alvásra van programozva. A rendszertelen életet talán úgy gondolod,h megszoktad,de a szervezeted így reagál rá. Sokan nem hiszik el milyen fontos a rendszeresség,a biológiai életritmushoz való alkalmazkodás.
2013. jan. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!