Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyamatos migrén. Mitől? :S

Folyamatos migrén. Mitől? :S

Figyelt kérdés
Múlthónapban kezdődött, menstruáció előtt egy nappal elkapott egy iszonyatos migréngörcs, látáskieséssel, zsibbadással, másnapra megjött. Azóta heti szinten előjön a fejfájás, vagy evés után, vagy csak úgy, már nem merek létezni, félek h meghalok, meg h egyáltalán mi ez. Most kellene menstruálnom a napokban, de hetek óta fáj a mellem is, rossz a közérzetem, hülyeségeket álmodok, mintha a hormonjaim teljesen felborultak volna. :S A menstruációm sosem pontos (állítólag nem baj), mikor múlthónapban megjött előtte 3 hónapot késett... a mellem legalább 1 hónapon át feszült. Hormonváltozás kiválthatja a migrént? Eddig évente ha egyszer fájt a fejem, de az is sima fejfájás volt.

2012. dec. 6. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg kiválthatja hormonváltozás is, de mindenképpen javasolt lenne neurológiai kivizsgálás.
2012. dec. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Isten ments, hogy orvoshoz menj, de tényleg. Itt senki nem fog tudni neked pontos diagnózist felállítani, ha azt mondom, hogy lehet agyrákod van, avval nem vagy szerintem kisegítve.
2012. dec. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
iszol eszel rendesen?
2012. dec. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, kiválthatja, olvass a progeszteron hiány tüneteiről.

Nőgyógyászhoz, esetleg endokrinológushoz kellene mihamarabb fordulnod.Természetes gyógymód a barátcserje lehet többek között.De szerintem mielőtt ezt kipróbálnád keresd fel az orvost.

Vagy még hormonproblémán kívül terhesség is okozhat ilyen tüneteket.

Ha csak magát a fejfájást nézzük,mivel írod, hogy evés után is szokott lenni, esetleg még epe probléma lehet.Bár akkor valószínű, hasbajaid is lennének, szóval, amit elsőként írtam, az a legvalószínűbb.

2012. dec. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, eszek, iszok, enni talán mostanában túl sokat is. :S (nem vagyok terhes!)... a múltkor a migréntől hánytam, előtte ettem, éreztem h annak a migrénnek az étel volt az oka... 10-15 éve volt nekem ilyen migrén utoljára akkor a mentos meg a karamelláscsoki váltotta ki :S
2012. dec. 6. 15:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem az étel váltja ki a migréned, ez fordítva van.Migréned van, azért nem marad meg benned az étel, a migrén az egész szervezetedre hatással van, a fejfájás az oka a hányásnak, akkor is, ha akkor még nem fáj annyira a fejed.Vannak egyébként ételek, amik a migrénes tünetet fel is erősíthetik, de kiváltani ezt pusztán étellel nem lehet.

Ilyenkor inkább ne egyél, bár mivel a fájdalomcsillapítót sem jó éhgyomorra bevenni, elég ha lassan elrágcsálsz egy-két kekszet, ropit, esetleg egy kis főtt rizst vagy főtt krumplit eszegethetsz, ezek eléggé semlegesek, nem valószínű, hogy hányás lesz a vége.

2012. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A múlt menstruációm óta egyszer hánytam csak, akkor konkrétan szerintem a leves váltotta ki a fejfájást meg a hányást. Előtte 10 évvel ezelőtt hánytam utoljára a csokitól. Néha azt érzem mintha tele lenne méreganyaggal a szervezetem, lehet nem kellene ennem pár napot, csak folyadékot inni, és kitisztulnék... valahogy rendbe kéne magam tenni, mert ez sem normális h a menstruációm nem pontos, az egész hormonháztartásom kész káosz, szexuális életet egyáltalán nem élek, hőhullámaim vannak évek óta, és van h a PMS időszakom hónapokig eltart :S
2012. dec. 6. 15:58
 8/9 A kérdező kommentje:
Most olvastam a progeszteron hiányról, ott írják tünetként a pecsételő vérzést, nekem olyan nincs. Hogyha menstruálok (ami ritka), akkor meglepő h normális a menstruációm, mindig 5 napig tart, első nap a legerősebb,a fájások is tűrhetőek. (Bár első nap előszokott fordulni nagyon erős görcs, volt régen h amiatt is hánytam, de szerencsére ritka)
2012. dec. 6. 16:04
 9/9 anonim ***** válasza:
osztálytársamnak is folyton fáj a feje és az orvosok se tudják miért
2012. dec. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!