Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aranyér, vagy végbélrepedés...

Aranyér, vagy végbélrepedés lehet ez?

Figyelt kérdés

Igazából mindkettő tünetei jelen vannak. Ritkán van egy emésztőszervi betegség miatt székletem, az is általában hashajtós móka és még úgy is minimum 1 napig nyögök. De nem ez a lényeg...


Székelés előtt elkezd a végbelem elviselhetetlenül viszketni (belül), majd közvetlenül wc-zés előtt és közben hihetetlen élesen hasogat, ha éjjel kap el, akkor minimum nem alszom. Külsőleg nem látszik/érződik semmi. Reparonnal kenem időnként, mikor nagyon rossz, de csak pár napig használ.


Ez melyik lehet a címben említettek közül? Vagy csak orvos tudja biztosan megmondani? Nem szeretnék minden miatt visszamenni, így is már lassan törzskártyát válthatok...


22/F



2013. jan. 18. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, ha viszketés is van a dologban, akkor inkább az aranyérre tippelnék, de persze nem vagyok orvos, egy szakorvos biztos jobban tudná.

Amúgy nem csak külső, hanem belső aranyér is létezik és lehet azért nem látszik és nem érzed. Lehet valami kúp, ami belül hatna vagy ha a kenőcsöt belülre is próbálod kenni, akkor jobb lenne.

Ha székletgondjaid vannak, méghozzá ritka és kemény széklet, az pedig már egymagában út az aranyérhez, illetve a hasonló dolgokhoz. Erre az emésztőszervi betegségedre amúgy nem kaptál gyógyszert?

2013. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam róla, hogy belső aranyér is létezik, pont ezért vagyok bizonytalan. Az égvilágon semmit nem kaptam a betegségre, csak egy 30 tételes listát, hogy mit ehetek és mit nem. Egy évig kínoztam magam, semmi változás nem volt, így ráhagytam. Azóta még talán javult is, de nem az igazi. Székletmintát képtelen vagyok vinni, mert 3 egymás utáni adag szükséges, de míg az másnak 2-3 nap, addig nekem 2-3 hét.


Probiotikumot szedek, meg vasat szedtem jó ideig, kb. azóta van ez jelen.

2013. jan. 18. 17:05
 3/9 A kérdező kommentje:
Viszont a vas egyáltalán nem fogott meg, mielőtt belekevernénk a történetbe... Sőt!
2013. jan. 18. 17:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Amúgy csak orvos tudja egyértelműen megállapítani, hogy mi okozza ezeket a panaszokat, bár még ezeken kívül sajnos más dolgok is lehetnek a végbélben.

De szerintem amit feltétlenül rendbe kéne tenned, az a ritka és kemény széklet, mert ez az, ami okozhat erős görcsökkel járó székletürítést, végbélrepedést és aranyeret is. Mert hiába múlik el az aranyér, ha az újbóli kemény széklet megint kihozza. Amúgy ha ez egy belül kezdődő aranyér, az később kifelé is kerülhet.

2013. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos sejtem, hogy ismét doki lesz belőle, csak próbálom elkerülni valahogy...


A keménységgel nincs nagy gond, inkább az, hogy alig van bélmozgásom. Ilyenkor télen meg főleg a mozgásszegény életmód miatt; nyáron túrázom, kerékpározom rengeteget, de ilyenkor csak sétálni tudok 1-2 órát naponta.

2013. jan. 18. 18:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy tudom, mit érzel, magam is küzdök olykor ilyen problémával, ma is fél napot ültem a wc-n az esti hashajtó tea után.:(

Nekem meg bélmozgási zavarom van, szedek is rá gyógyszert, ami elméletileg a székletet is rendben tartja, de néha mégsem. Mondjuk nálam szinte minden nap van, de mostanában elég kemény és még a terhességem végén lett aranyerem, amit sikerült visszahúzni kenőccsel, de már alakult egy belső is, de a kenőccsel az is rendben lett, aztán volt megint néhány nehéz napom és most most újra kijött. Hát, ez van.:(

Mondjuk nekem tuti aranyér.

Szóval szerintem is menj el orvoshoz, ezt már nem nagyon kéne halogatni, hátha megoldódnak a gondjaid, de legalább is jobb lesz!:)

2013. jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Részvétem, jobbulást oda is! :/

Moxalole-t még próbáltad? Állítólag elég hatásos, kíméletes, nem okoz rászokást, 2 hét alatt helyrerak.

2013. jan. 18. 19:18
 8/9 A kérdező kommentje:
*még nem próbáltad
2013. jan. 18. 19:18
 9/9 anonim ***** válasza:
esetleg a hemoclin gélt is próbáld ki nekem az használ nagyon.
2013. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!