Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezt mi okozza ezt?

Ezt mi okozza ezt?

Figyelt kérdés
Egy éva marja valami a torkomat, rekedt vagyok, refluxom van orvos szerint most kezdtem el gyógyszert szedni, tegnap óta néha olyan érzésem van mintha nem kapnék levegőt, ez a stressz miaat? vagy vmi komolyabb? fül orr gégész nem látott semmit a torkomban....

2013. jan. 20. 23:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Alapból orrsövényferdülésem van, csukott szájjal még rosszab...
2013. jan. 20. 23:46
 2/5 Miklós G. ***** válasza:

A reflux magyarázza a "marja valami a torkomat" (visszafolyó gyomortartalom), a rekedtséget, akár nehéz légzést is okozhat. Sőt erősebb esetben akár egész "szívprobléma"szerű tüneteket is. A túlzott stressz és pánik még tovább fokozhatja légzésszámot. Véleményem szerint a tünetegyüttesed összefügg és egyazon problémából erednek. Ez csak egy általános vélemény, én ugyanis nem láttalak. Miféle gyógyszert szedsz? Valamilyen protonpumpagátlót? Ha igen, ennek hosszú távon enyhítenie kell a panaszaidon.


Üdv!

2013. jan. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia! Pantoprazolt, eddig a quamatel nem használt, most egész jó a torkom, érzem hogy sérülve van de már nem annyira, viszont tegnap óta nehezebben kapok levegőt néha...de lehet az a gond hhgy csak itt ülök folyton a szobámba és beszorult a levegő, ugye depis is vagyok, meg a refluxomat is ez hozta elő sztem, sokat idegeskedek :/ Mikor gyógyulok ki ebből? :(
2013. jan. 21. 00:11
 4/5 anonim ***** válasza:
A reflux okozhat depressziós tüneteket. Meg fogsz gyógyulni. Menj el az orvoshoz és mondd el a tüneteidet. Ha adnak valami nyugtatót, akkor a savasodás is javulhat.
2013. jan. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Miklós G. ***** válasza:
100%
A Pantoprazole egy elég jó proton-pumpa gátló-szer. Biztosan segíteni fog. Mozdulj ki egy kicsit! Az előző válaszolónak: A reflux rendszerint nem okoz "depressziószerű tüneteket", a depresszió, stressz és szorongás rontja a REFLUX TÜNETEIT! És önmagában az erre kapott gyógyszer is elegendő kell, hogy legyen a tünetei enyhítésében, ha nem muszáj, akkor nem kell terhelni sem a májat, sem az idegrendszert mindenféle "dilibogyóval". De ezt a Szakorvosa is nyilván nagyon jól tudja.
2013. jan. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!