Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek ha remeg a kezem? :- (

Mit tegyek ha remeg a kezem? :- (

Figyelt kérdés

Már kb. 1-2 éve van így, pedig még csak 15 éves vagyok. A kezemet ritkán ropogtatom. Na de csak akkor remeg, ha pl. közösségben vagyok, és nem tudok megtartani a kezemben stabilan egy telefont vagy poharat. Nagyon ciki. Lehet, hogy azért van, mert zavarban vagyok vagy valami. Mit tegyek, hogy ne remegjen? Mellesleg régebben valamivel kövérebb voltam, de azóta soványabb lettem, és nem tudok hízni. Na szóval általában csak akkor remeg ha mások szeme előtt vagyok. Ez egész életemben így lesz? Ez ellen nem lehet tenni valamit?


Múltkor a rokonom felhívott hozzájuk ebédelni, és velem szemben ült. Amikor nézett, akkor az ételt nem tudtam remegés nélkül a számba tenni, de amint másfelé nézett már sokkal jobb volt.



2013. jan. 28. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Később, ahogy egyre idősebb leszel sokat fog javulni a helyzet. Már nem fogod azt érezni,h mindenki téged figyel és ha igen nem fogsz vele annyira törődni. Szerintem ezzel sok kamasz vagy úgy ahogy Te. Annyit tehetsz,h próbáld megérteni,h senki nem tökéletes és az emberek nem figyelgetik örökké egymást!
2013. febr. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az első válaszólónak igaza van. Egyébként nekem is remeg a kezem bizonyos helyzetekben. Először általános iskola 6. osztálya körül jött elő. Most 20 éves vagyok dolgozom és még mindig remeg. K-rva idegesítő az biztos. De ahogy idősebb leszel egyre kevesebbszer fordul elő, és fogadd meg az előttem lévő tanácsát :)

Soha nem voltam kis ratyi, jól tanultam, most a magyar átlaghoz képest jól keresek, megtudok venni magamnak ezt azt, és a kézremegés is alább hagyott. Nem tudom, hogy teljesen el tud e múlni beavatkozás nélkül. De késöbb tényleg sokat változik. Egyébként nem tudom, hogy sportolsz e de az nagyon sok mindenben tud segíteni. Én először 18 évesen merészkedtem le edzőterembe 50 kilósan. Mondanom sem kell atomra be voltam feszülve, aztán ahogy telt az idő, pát hónap után szó szerint éreztem, a magabiztosságot. Szinte kirobbanóan. Szemeztem jó csajokkal, idegenekkel úgy beszéltem mintha ezer éve ismernék őket. Igazából nem lettem kétszer akkora, mert csak néhány hónapja edzettem, de valahogy még is rendbe tett lelkileg. Persze akármilyen más sport jó. A lényeg hogy szeresd, ez legyen a biztos pont a napodban, a támasz. Érezd ahogy leizzadsz, elfáradsz kimerülsz. Aztán újból mész edzeni, de már sokkal több hozzáértéssel, beleteszed magad. Mehetsz futni is. Az is nagyon jó, amikor átéled, hogy egy hónappal ezelőtt 15 perc kocogás alatt véged volt, most pedig már 15 perc alatt melegítesz be :)

Ha a parasztok meg beszólogatnak, hogy alkoholista, drogos, vagy azt érzed hogy zavarban vagy, ne foglalkozz vele. Figyelj a légzésedre, semmi másra, csak a ki és belégzésre egy kis ideig és máris jobb lesz.

2013. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy én 48 éves vagyok és néha még most is remeg a kezem.Időnként piszok bajban vagyok,mert gyakran veszek vért és remegő kézzel igen nehéz :) Ilyenkor másra gondolok és elmúlik.
2013. febr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekem is egy osztály előtti felolvasás közben jött elő 15 évesen a kéz és hangremegés, előtte soha nem izgultam. Onnantól csak romlott... Ha közösségbe megyek már minden bajom van. 2 évig jártam pszichoterápiára, de semmi javulás. Most 23 éves vagyok és a helyzet még szörnyűbb. Odáig jutottam, hogy mielőtt közösségbe mennék, muszáj innom egy kis alkoholt, különben rosszul lennék. Semmitől nem kellene félnem egyébként. Csak attól félek, hogy remegni fogok, mert már a fejem is remeg, még nyugalmi állapotban is, és pont a félelem miatt remegek. Borzasztó! Sajnálom, hogy akkor, amikor előjött, nem fordultam azonnal orvoshoz, csak akkor, amikor késő volt.

Már ismerkedni sem merek, pont azért, mert ha mondjuk arra kerülne a sor, hogy a barátom előtt egyek, vagy talán bemutatna a szüleinek... egyszerűen nem megy. :(

Nekem lelki eredetű problémáim vannak, biztos, hogy neked is hasonló okok váltják ki a remegést, minél előbb fordulj szakemberhez, még nem késő!

23/L

2013. márc. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem tudom , hogy aktuális em émd , de keress fel orvost ... Mert lehet , hogy elindultál parkinson-aveneu-n
2013. aug. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szeretem az ilyen elmekárosult hozzászólókat, akik 15 éves kvázi gyerekeket vigasztalnak YPD-vel. A Substancia Negra degeneráció inkább téged érint, ne dühítsd itt a közvéleményt! Elolvastad ugye, hogy mi az a PD? Vagy ha érint talán szeretnéd, hogy őt is érintené igaz? Jó most ezt népnevelésnek szántam ;)!
2016. máj. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!