Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miféle orvoshoz menjek ilyen...

Miféle orvoshoz menjek ilyen "tünetekkel"?

Figyelt kérdés

Én belgyógyászra gondoltam.

- Pattanásos, hegesedésre hajlamos arc. Emellet zsírós de egyben száraz is.

- Hízásra hajlamos vagyok nagyon, pedig régen pálcika vékony voltam akármennyit ettem.

- A hajam hullik NAGYON, emellet nem omlik olyan szépen mint a többi lánynak, hanem ilyen tincsekb összeáll. Száraz, töredezett.

- Nagyon izzadós vagyok.

- Rendszertelen menstruáció.



Endokrinológusnál már voltam inzulin rezisztencia kicsit magas lett, arra semmit nem kaptam, emelelt Prolaktin szintem volt alacsony, És PCOS vagy PCO ról beszélt. Diane 35-őt szedtem. Helyzet semmit nem javult. A menstruációm rendszeres volt, de már megint nem az hogy abbahagytam.


2013. jan. 29. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:

A belgyógyász visszaküld az endokrinológushoz.

Legjobb lenne találni egy olyan nőgyógyászt, aki egyben endokrinológus is.

A bőr problémával és a hajhullással mehetsz bőrgyógyászhoz, ezzel nem foglalkozik a belgyógyász.

Amíg szedted Diane 35-öt, addig egy művi, gyógyszer által fentartott ciklusod volt, megvonásos vérzéssel. Ez nem igazi menstruáció, mert amikor a 21. nap után abbahagytad a tablettát, azaz megvontad a szervezetedtől a kívülről bevitt hormont levált a méhnyálkahártya. De ezt nem a Te saját hormonjaid építették fel, hanem az ami a tablettákban volt.

2013. jan. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De elég fiatal és szégyenlős vagyok, nem akarok nőgyógyászhoz menni. Más megoldás nincs?
2013. jan. 29. 18:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?


Ha PCO, akkor előbb utóbb el kell menned sajnos. A tünetek alapján esélyes a PCO, de a diagnózishoz kell a nődoki is.

2013. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

15

De miért kell nőgyógyásznak megvizsgálnia, ha ez belső dolog? :(

2013. jan. 29. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenki átesik ezen a vizsgálaton, nem kell túlparázni. Egyébként szűz vagy? Mert akkor nem fognak annyira megvizsgálni.
2013. jan. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen az vagyok. De már az is zavarna hogy lekell vetkőznöm egy idegen előtt. :S
2013. jan. 30. 15:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenkit zavar, de az orvos egész nap ezt csinálja, neki ez egyáltalán nem lesz új. Úgyis át kell esned egyszer az első ilyen vizsgálaton.
2013. jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Figyelj! A nőgyógyásznak Te nem egy szép fiatal lány vagy, hanem egy beteg a sok közül, akit neki meg kell gyógyítani. Egyáltalán nem érdekli a puncid, csak segíteni akar! Egy pár perc kellemetlenséget nem ér meg az egészséged?
2013. jan. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!