Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fájhat a mandula miatt a fülem?

Fájhat a mandula miatt a fülem?

Figyelt kérdés

Az a téma, hogy mandulagyulladásom van, kaptam gyógyszert, de lehet, hogy ki kell venni a mandulám.. Kicsit parázok a helyzettől az igaz, de most meg elkezdett fájni a fülem is... a kettőnek lehet köze egymáshoz?

18/F


2013. febr. 1. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen,azért fül-orr-gége még az osztály megnevezése is!
2013. febr. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fájhat. Nem feltétlenül van a fül is begyulladva. Lehet olyan erős a mandulagyulladás, hogy kisugárzik a fájdalom a fülre.

Nekem anno amikor ennyi idős voltam mint te szinte folyamatosan gyulladtak voltak a manduláim, rossz volt a közérzetem, vérsüllyedésem volt... sokkal jobb lett a műtét után(18 évesen műtöttek).Csak a műtétet követő pár napot kell átvészelni.

2013. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Miért, műtét után milyen lesz?

2013. febr. 2. 12:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Műtét után elmúltak a panaszaim, a vérképem rendbe jött, nem voltam állandóan fáradt, no meg az sem utolsó, hogy sokkal kevesebbszer vagyok beteg. (Volt, hogy a nyálam lenyelése is gondot okozott, akkorára duzzadt a beteg mandulám. Hál'Istennek ilyen gondom már nincs.)
2013. febr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem.. :)

Hát nekem is fura most minden...

Fáradt vagyok mindig, fáj a torkom / mandulám, yyelés nekem is rossz, de kicsit félek a műtéttől...

Hogy utánna fájni fog sokáig a helye stb..

2013. febr. 2. 16:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a műtét után még 3-4 napig erős a fájdalom, de utána ahogy jött úgy múlik. Nekem helyi érzéstelenítéssel vették ki, jeleztem amikor már nem hatott eléggé az injekció. Nem emlékszem pontosan, de kb bő fél óra alatt cakk-pakk kész volt az egész. Ha utána az orvos utasításait betartod gyorsan fog gyógyulni, nem szakad fel a varrat és 4 nap múlva otthon lehetsz.
2013. febr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát az fura, mert én úgy hallottam, hogy még az nap haza lehet menni, és kb 5-10 perces műtét..

Garatmanduláról van szó ugye? Nem orrmandula.:)

2013. febr. 2. 22:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Mandulaműtét után semmiféleképp nem mehetsz haza aznap, megfigyelés alatt tartanak, mivel bevérezhet, lévén kivesznek valamit onnan aminek a nyomát összevarrják. Azért ez nem egy foghúzás. És igen, garatmanduláról van szó.
2013. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendben.

Köszönöm a válaszaidat!

2013. febr. 3. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!