Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 8 órás számítógép előtti...

8 órás számítógép előtti "púposkodásra", előrebillentett fejből adódó hátsó nyaki dudorra milyen tornagyakorlatot célszerű végezni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt találtam ki, hogy este hason fekve olvasok, tévézek. Így muszáj hátrafelé tartani a fejem és a vállaim is hátrafelé nyomódnak.
2013. febr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van az a nagy labda,azzal lehet jó gyakorlatokat csinálni.


de egy gerinctartót se ártana,mert el fog ferdülni.

2013. febr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt mondom, rossza testtartásod. A széket úgy kell az asztalhoz igazítani, és a billentyűzetet olyan magasságba kell helyezni, és a monitort olyan távolságba helyezni, hogy egyenes derékkal-háttal, és normál állapotba leengedett vállakkal tudj ülni a gép előtt.

Persze ezt valamikor, amikor még volt (egyes) iskolákban gépírás-tanítás, akkor megtanították velünk, egyébként a régi (=gyalog, mechanikus) írógépeken nem bírtad volna háttal, nyakkal a napi 8 órás munkát.


Sajnos ma már ez nincs, nem csoda, hogy púposkodsz, és előrebillent fejjel ülsz a gép előtt.

Próbáld megtalálni azt a pontot a gép előtt, amit írtam. Lehet, hogy először majd kényelmetlennek találod, később rájössz, hogy az az igazi.

2013. febr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ő nagy név a szakmájában, nézd meg, miket ajánl. Csak figyelj, nehogy azokat is csináld, amiket elrettentésül mutat be! Amúgy nekem attól a gyakorlattól, amikor csak a fejet kell emelgetni úgy fekve, baromira megfájdult a nyakam, úgyhogy azt óvatosan csináld, ha akarod (én kihagytam az edzésprogramomból).
2013. febr. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!