Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Testhőmérsékletnek 35-35,5...

Testhőmérsékletnek 35-35,5 fok mennyire baj?

Figyelt kérdés

Huszonéves nő vagyok,normál testhőmérsékletem hónaljban mérve 35-35,5 között mozog.

Normál testsúlyom van,nincs betegségem (még megfázva se voltam régóta).

Rendesen van mérve,jók a hőmérők is.(többször próbáltuk,megmértem,ennyi,megmérte párom a sajátját,neki 36,6 körüli,tettük ezt többféle hőmérővel)


Mitől lehet? Baj ez?



2013. febr. 7. 13:24
 1/5 anonim válasza:

Nincs ezzel semmi baj.

Én 24 éves férfi vagyok, nekem is hasonló a testhőmérsékletem, és képzeld a pulzusom átlag 58-62 között van. Elmentem orvoshoz, azt mondta, hogy bárcsak mindenki ilyen "nyugodt" lenne. A testhőmérsékletre azt mondta a doki, hogy nem baj, lévén nincs két egyforma vérkeringésű ember. Ha 34 vagy alatti lenne az már gond lenne, de emiatt nem kell félni.

2013. febr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az tökéletes.
2013. febr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pulzusom nekem is alacsony.


Nálam mi számit akkor hőemelkedésnek,36-37? És láznak?

2013. febr. 7. 13:46
 4/5 anonim válasza:

Én vagyok az első író.

Nálam már 36,9 - 37 hőemelkedésnek minősül. 37,5 körül lázas vagyok.

A pulzus meg ... örüljünk, hogy nem magas :)

Jó egészséget kívánok!

2013. febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem baj, a 35 fok határeset, a 35,5 korrekt. Nincs mi miatt aggódni. Ha tartósan 35 fok alá megy, akkor azért keress fel egy orvost, keringési vagy pajzsmirigyproblémák is állhatnak a háttérben.
2013. febr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!