Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Heti két energiaital káros az...

Heti két energiaital káros az én esetemben?

Figyelt kérdés

18F vaagyok, magas vérnyomásos. Genetikai alapon van, gyógyszert szedek rá. (ha nem szedek akkor 140-160 közé felmehet az első érték) Így hogy szedem teljesen normális 120 környéki a vérnyomásom, energiaital után is mértem, konkrétan semmit nem változott, max ilyen 3-4 értéket, de az meg bármitől lehet..Nem iszok alkoholt, nem dohányzok, péntek-szombati buliban 1-1 energiaitalt szoktam meginni, engem kellőképpen felélénkít, és komolyan mondom rám jobb hatással van, mint az alkohol. Ugyanúgy pörget, csak nincsenek negatív mellékhatásai.

Szerintetek?

U.I. a pulzusom ált 60 körüli és a 2. vérnyomási értékem is rendben..egyedül az első értékkel voltak gondok, amire szedem a gyógyszert:)


2013. febr. 7. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:

18. ENERGIAITAL

Mi van benne: cukor, mesterséges aroma, állományjavító (gumiarábikum), mesterséges úton előállított tápanyagok (pl. taurin).

ebben a termékben semmi természetes anyag nem található

2013. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

koffeinre gondoltam, vagyis azt hiszem azon része emeli meg esetlegesen a vérnyomást, pulzust, meg pörget..és rá is van írva hogy magas vérnyomásban szenvedőknek nem ajánlott, csak hogy nekem végülis a gyógyszerrel teljesen hivatalosan kezelve van, így ez már egy egészen más helyzet. Ha nem lenne ez a szvsz enyhe hipertóniám, akkor fel sem tettem volna a kérdést:) Kizárólag emiatt fogalmazódott meg bennem:)

Köszi a választ!

2013. febr. 7. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon káros!!!!!!!!
2013. febr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én egy évig rendszeresen fogyasztottam energiaitalt és egy este úgy éreztem h szívrohamom van olyan hevesen dobogott a szívem,nehezen lélegeztem és úgy döntöttem hogy ha megérem a holnapot többet nem iszok energiaitalt.Már 8 hónapja nem iszok és azóta semmi szívbántalmam és jobban érzem magam a bőrömben.
2013. febr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

1-es.

Víz is van benne.😄

2017. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!