Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet valakinek átlagnál...

Mitől lehet valakinek átlagnál alacsonyabb az állóképessége?

Figyelt kérdés

Kicsi koromban nyaralónk volt, ott sokat játszottam a szabad levegőn, nyaranta úsztam, amit már relatíve kicsi koromban, kvázi magamtól elsajátítottam. Jártam több évig gyógytornára, gyógyúszásra. Most is szoktam úszni, futni, bringázni.

Mégis jobban kifulladok, mint aki sosem sportolt semmit, csak szökőévente fut egy picit mondjuk.


2013. febr. 17. 10:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Betegségek
2013. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Rengeteg mindentől a leggyakoribb a vitamin vagy sóhiány.
2013. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Voltam laboron kétszer, hát nem tökéletes, de az orvosok szerint rendben.

Voltam egyszer tüdőgyógyásznál, szerinte minden OK.

Nem vagyok túlsúlyos, sőt...

2013. febr. 17. 10:15
 4/16 anonim ***** válasza:

A második jól mondja, ha kardioedzés mellett sem erősödik az állóképességed, akkor valószínűleg helytelen táplálkozás lehet az oka. A teljesség igénye nélkül további okai lehetnek: tiaminhiány (ez egyfajta B-vitamin), helytelen folyadékbevitel, elektrolithiány (ugye a sóhiány), elégtelen táplálkozás az alapvető makrotápanyagokból (fehérje, szénhidrátok persze mindkettőből a megfelelő minőségű, esszenciális zsírsavak.


Feltételezem eleget alszol, nem cigizel, nem iszol túlzott mértékben, nem szoktál éjszakázni, nagyon stresszelni sem, ha ezt ide kiírtad. A drogokat már meg sem kérdezem.


Anyukám is ilyen, pedig egész gyermekkorában sportolt, most pedig utálja a hegymeneteket, lépcsőzéseket. Az ilyeneknek rendszeres, először enyhe aerob edzésformákkal kell kezdeni, majd fokozatosan mehetnek picit feljebb.

2013. febr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, úgyhogy nem hagynám annyiban ezt az egészet.


Stresszelni nagyon szoktam, elég sokat.

De nem iszok, nem éjszakázom, eleget alszom (nem szoktam álmos lenni), nem cigizek.


Az evésre nagyon nehéz odafigyelni.

Egyrészt az egészségtelen a finom, másrészt önuralmam sincs. Harmadrészt változékony az étvágyam, ha nincs, akkor nem bírok eleget enni, ha nagy, akkor nem tudok csak eleget. Néhány reformdologra itthon se hajlandóak.

2013. febr. 17. 10:37
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát akkor biztos ez a baj. Lehetőleg változtass az étrendeden! Ha nem hajlandó a családod változtatni, akkor valahogy te magadnak csinálj valamit. Ha másképp nem megy, étrend kiegészítőket vegyél.
2013. febr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm szépen. :)

Meg, gondolom, minél többet mozogjak, kiránduljak is olyan helyre, ahol tiszta a levegő.

Mert ha ezt se csinálom, akkor főleg nem lesz normális állóképességem.

2013. febr. 17. 11:20
 8/16 A kérdező kommentje:

És mi jó rá, mint mozgás?

Most suliban felvettem a tollast, nem tudom, annak a bemelegítése mennyire elég.

Próbálok hetente úszni menni.

Amint +10 fokok lesznek, fogok kocogni menni is a ligetbe, meg néha bringázni.

Kocogni 2-3.5 kilométert tudok, de nagyon lassan... Érdekes, sokan mondják, hogy inkább sétáljak, az is ér annyi. És még nekem rossz az állóképességem, nem nekik, akik lusták, de tényleg.

Úszni 1500-2000 métert, a 2000 méter kb. 1 óra 5-10 perc.

Bringázni 30 kilométer körül, 15 km/h-val.


Erről tudnátok véleményt mondani?

2013. febr. 17. 13:00
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem erőre is menj, ne csak állóképességre. Relatív erősítik egymást és a te esetedben szerintem ez lenne a kulcs. Sokkal könnyebben bírod majd a monoton terhelést, ha annál többre is képes vagy. Ne kocogj, fuss! És elég mondjuk 1 km kezdetben, az utolsó 50 métert mondjuk pedig sprinttel meghúzod. Aztán szépen ki lehet terjeszteni akár egy év alatt olyan 6 km-re a futást egy hosszabb, 100 méteres sprinttel.


Ugyanígy lehetne komolyabb saját testsúlyos edzést belevinni (ha nem akarsz kondiba menni). Fegyencedzés c. könyvet ismered? Mert akkor ajánlom a figyelmedbe.

2013. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Tornázni szoktam, mert gerincferdüléses vagyok. Izé, nem azért szoktam, viszont azért ismerek tornagyakorlatokat.

Az úszás is azért izomerősítő is.


Az izmaim könnyebben erősödnek. Azok is gyengébbek az átlagnál, de úgy vettem észre, ha arra rámegyek, segít.

Szívvel, tüdővel, mittudoménmivel, ezek kitartásával van inkább problémám.

2013. febr. 17. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!