Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni fáradékonyság...

Mit lehet tenni fáradékonyság ellen?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok,és napi 3-szor 1db 0,5mg-ös Xanaxot kell szednem...Gondolom ez az oka, de sokkal fáradékonyabb vagyok,mint eddig, régen sokkal pörgősebb voltam,sokáig fent maradtam, mert imádok olvasni+ a párommal beszélgetni esténként, de most, ha beveszem az esti gyógyszert, úgy kiüt, hogy rögtön elalszom...És tudom,végülis ez jó,mert így nem tör rám a roham, de kezd elegem lenni... Mit tehetnék ez ellen a fáradékonyság ellen? Mert ez egy ördögi kör, ha nem veszem be,akkor meg megvan a kockázat,hogy rosszul leszek (egyébként lekopogom,de mostanában jobban érzem magam,hetek óta nem volt rohamom).

Igyekszem sok vizet, teát inni, sportolni,hogy több energiám legyen, de mit lehetne még tenni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. febr. 21. 08:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is készülj fel rá, hogy előbb utóbb pszichoaktív szer nélkül is képesnek kell lenned kontrollálni a rohamokat. Járjál agykontrollra, meditálj, keress fel természetgyógyászt, kineziológust.


Sajnos a Xanax ilyen, erős nyugtató, akármit csinálsz ennek van egy ilyen mellékhatása, hiszen kvázi leszedál. Lehetsz Te élsportoló, erőmester...akármi, ha így reagálsz rá, akkor addig ez is lesz amíg hozzá nem szoksz, vagy abba nem hagyod. Az aplrazolam addiktív, szóval simán rá is lehet szokni.


Én is volt, hogy szedtem, szerencsére már immunis voltam rá 6 év Fevarin után, szóval éppen hogy jobban aludtam a 2 mg-ostól. Ezért nem is szoktam rá, de a helyedben más alternatív megoldások után néznék, mert hosszú távon ez nem fenntartható és veszélyes.


Én ezt javaslom. Én is ezt tettem, pedig erős kényszerbetegségem volt. Édesanyám is aki súlyos pánikbeteg volt, mostanra meggyógyult. A pszichés betegségekre gyógyszert szedni...csak tüneti kezelés, ráadásul ha agyban kezdődött, agyban is kell befejezni. Ehhez pedig Te kellesz, nem pedig egy halom nyugtató.

2013. febr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld kéz! És anyud mennyire volt súlyos pánikbeteg? Állandó rohamai voltak? Ő hogy gyógyult meg??
2013. febr. 21. 12:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Súlyos pánikbeteg volt, tehát naponta törtek rá rohamok, szívdobogás, ájulás, halálfélelem stb. Majdnem 20 éve volt, és akkor még alig ismerték ezt a betegséget, szóval elküldték mindenféle kivizsgálásra, kardiológia meg a többi. Semmit nem tudtak megállapítani, így azt mondta az orvos, törődjön bele. Jó mi? Akkor anyum utánanézett a dolgoknak és eljutott egy pszichiáterhez. Már az is fejlődés volt, hogy rájöttünk, mi a probléma. Természetesen nála is több évig tartó Xanax kúra következett, melynek következtében teljesen tünetmentes lett. Sajnos mivel ez csak a tüneteket fedi el, és az ember nem akar örökké gyógyszereket szedni, így mikor abbahagyta kezdett vissza vissza téregetni a dolog, főleg, hogy sok volt a stressz is abban az időben. De hát mikor nem? Aztán eldöntötte, hogy nem akar gyógyszert. Szerencsére egy nagyon kedves barátunk aki látó, segít/segített neki feltárni a probléma gyökerét. Rendszeres járunk meditálni. Szemléletet váltottunk, átértékeltük az életünket. Maga a közösségbe tartozás, a barátok is sokat segítenek, és az, hogy meg akarsz gyógyulni, és amikor roham törne rád akkor tudatosítod, hogy ez nem valós félelem. Ehhez az elmét kell edzeni.


Ha budapesti vagy, akkor privátban tudok telefonszámot küldeni ha gondolod. Ilyenkor érdemes az alternatív gyógymódok felé fordulni, mert mint említettem a gyógyszer csak tüneti kezelés.

2013. febr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!