Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet kezdeni az alacsony...

Mit lehet kezdeni az alacsony vérnyomással?

Figyelt kérdés
Most voltam véradáson, ahol 90/50-et mértek, nem is engedték leadni. Mivel volt már ilyen korábban is ezért reggel rákészültem, reggeliztem, megittam több mint egy liter vizet, két deci kávét, lenyomtam egy csomó egykezes fekvőtámaszt, kemény rockot hallgattam, teljesen felspannolva éreztem magam, és tessék. Talán a borongós idő az oka vagy mi? Lehet ezt valahogy kezelni?

2013. febr. 22. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Sportolni kell, sok folyadékot (víz) inni. Én még kávézni is szoktam, legalább reggel :)
2013. febr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kezelni egyébként orvosilag nem kell, mert a gyógyszer többet árt mint használ. Tényleg mozogj minél többet, segít!
2013. febr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sem a kávé sem a mozgás nem segít, sportolok és fizikai munkát végzek, kávét is iszok eleget.
2013. febr. 22. 10:56
 4/5 Wenckebach ***** válasza:

Azt azért tudnod kell, hogy a sport és a fizikai munka egészségesekben nem feltétlenül emeli a vérnyomást (legfeljebb minimálisan), sőt, utána kifejezetten csökkenni fog. Az evés szintén nem növeli, ellenkezőleg.

Ha neked ez semmi panaszt nem okoz, nem szédülsz (például hirtelen felálláskor), nem vagy rosszul terhelésre sem, akkor nem kell vele semmit kezdeni. Ha vannak ilyen tüneteid, akkor sok víz, reggelente kávé. Ha képes vagy egykezes fekvőtámaszokat csinálni úgy, hogy felpattansz belőle, és nem vagy rosszul, akkor gyógyszeres kezelésre biztosan nincs szükséged.


Üdv:

egy orvostanhallgató

2013. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, semmi gondom nincs vele, csak nem engednek vért adni.
2013. febr. 22. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!