Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Veseelégtelenség eseten a...

Veseelégtelenség eseten a vérnyomáson kívül a pulzus is meg emelkedhet?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre kb. már lassan egy hónapja hogy több folyadékot kell fogyasztanom, hogy ne száradjak ki.Nem tudom mitől lehet.Igaz ki is pisilem, meg volt már többször is nézve a vesefunkcióm elvileg normális. Hipohondriának itélték, de érdekes szedett nyugtatók mellett is ha keveset(2-3 liter naponta) iszok emelkedik a vérnyomásom és a pulzusom.De ha 5-7 litert iszok ami nem normális akkor meg beáll normál körülire a vérnyomás.És hányás, hasmenés jelentkezik.Szóval, úgy érzem rámfogták, mert nincs vérben sem, meg vizeletben sem jele, de fáj görcsöl ha nem iszom.Egyszer egy kórházban(gyöngyös) a vizivástól még a jobb karom is felpuffadt-Azt mondták nem veseelégtelenség(még vigyorgott is az orvos), mégis érdekesen éjszaka "lepisiltem" a kezemről a puffadást.Úgy vettem észre bármilyen gyógyszer + kóla növelte a folyadék igényemet, fájdalmat.Infúzióra meg már korábban mintha helre jött volna az egész nagyjából, de mikor elkezdem gyógszert szedni akkor jött vissza az egész.Honvédba is voltam ezzel vizsgálaton, de azt mondták ultrahang szerint normális a vese.Kaptam CT-re időpontot, mindenemete megvizsgálják, de csak márc. 11-én.Nekem az meg úgy érzem késő.Nem tudom mit csináljak?"Sodródjak az árral, hogy a mentő is lássa, hogy nem viccből magas a vérnyomásom.És 29 éves vagyok.Úgy gondolom a vastagbél gyulladásra kapott gyógyszerektől lehet mind ez.Vagy feküdjek be egy pszihátriára? De akkor meg majd mindneki hülyenek fog nézni.


Még egy kérdés:


Ha valaki hiphonder vagy pánikbeteg és szedi a nyugtató gyógyszereket.Akkor normális tünet, hogy felmegy 160-200-ra vérnyomás.140-160 már volt, de víz ívásra csökkent.

Elhiszem, hogy pánikolok miatta, de nyugtató teljesen betompít.Így is normális ez?



2013. febr. 24. 18:14
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja néha víz ívástól görcsölnek az izmaim is. A CT meg az egész testemre van kérve.Koponya has lábak, izületek miden.

Ha nem leszek rosszabbul, a jövőhéten intézek egy fizetős cT-t.Minek a spórolt pénz, ha nincs egészség?

A honvédba még röntgen sem volt, meg máshol sem mióta ez van.


Bocsi a sok kérdésért és válaszokért.

2013. febr. 24. 18:22
 2/3 anonim ***** válasza:
Érdekes eset, amit írsz. Kár, hogy veled ez valóban megtörténik, és nem segít senki, mert nem is találják az igazi bajt. Én teljesen hasonlóképpen jártam. Nálam legelőször a szorongás kezdődöt, majd elkezdett ok nélkül a vérnyomásom emelkedni, ahogy a tied is. Ha 200 ra állítottam a vérnyomásmérőt, akkor mindíg ujraindult, mert alacsony volt a 200. Én már ettől majd infarktust kaptam. A háziorvos meg kinevetett, mert nekem mindig 120-70 volt a vérnyomásom, 72 es pulzussal. Közben meg előjött ( de lehet, hogy ez indította el) egy gyulladás is, amire antibiotikumot kaptam, ami nem hatott, legalábbis nem a jó irányba. Csak hasmenést, étvágytalanságot okozott. Az antibiotikum miatt több folyadékot kellett innom, ami még növelte a vérnyomásomat. Szóval megértelek. Ha van kedved, írjál...
2013. márc. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! 5-7 liter folyadék, már az a határ, ami megterheli a szervezeted, ettől is lehet magas vérnyomásod, vagy akár alacsony is. Én vesselégtelenségben szenvedek, már 7 éve járok művesekezelésre és soha nem volt a tiédhez hasonló tünetem. Általában a vesebetegségek, alattomosan tünetek nélkül kezdődnek és véletlenül derülnek ki. Nekem is megfázás miatt vizelet és vérvizsgálat derítette ki, nem volt tünetem még sportoltam is, de már nagyon előrehaladott volt a betegség. 23F
2013. jún. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!