Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti mit tesztek az egészségetek...

Ti mit tesztek az egészségetekért? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Várom a szakmai jó tanácsokat. 34 éves fiatal ember vagyok. Úgy döntöttem, hogy megteszek pár dolgot az egészségem érdekében.Tehát, ami érdekelne engem: szemészeti problémák megelőzése, belgyógyászati problémák megelőzése, agyi érrendszeri problémák megelőzése, szívműködési problémák megelőzése, izületi problémák megelőzése, immunrendszer erősítése és minden, ami ettől a kortól kezdve várhatóak. Mi az, amikkel ezeket megelőzhetem, vagy kezelhetem? Köszönöm!

2013. márc. 1. 07:16
 1/6 Specus ***** válasza:
100%
Magyar gazdáknál vásárolj, abból süss, főzz. Próbáld meg kiszűrni a nátrium-glutamátot, és az aszpartámot a mindennapjaidból. (de ne wikipédián tájékozódj az ilyenekről) Mindkettő egy erős idegméreg. Pl: Hagyomás só, és cukor a vegeta és édesítőszer helyett. (mindent mértékkel, vagy egyáltalán ne) Meg fogsz lepődni, de mi (barátainkkal)nagyon sokmindent megvétóztunk a médiában leadottak közül, és azóta látványosan javult az egészségügyi állapotunk. Gondolok még itt a fluorid teljes kiszűrésére (fogkrém, csapvíz-ásványvíz) illetve a parlagfű és egyéb természetben megtalálható gyógynövények fogyasztására. :)
2013. márc. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon tömören akarjuk összefoglalni, akkor azt kell mondanom, hogy az egészséghez megfelelő mozgás és táplálkozás szükséges. Már az előző is elmondta, hogy nem kell minden médiakampányt bekajálni, egyszerűen két dologra figyelj oda: Táplálkozásra és testmozgásra.


-Saját testsúlyos sportot érdemes elkezdeni (pl calisthenics), amit életed végéig űzhetsz. Ha megalapozod ezzel a viszonylag lassabb, nem annyira nehéz súlyú edzéssel a tested, akkor az ízületeid roppant módon megerősödnek - később opcionálisan hozzáadhatsz más sportot is (harcművészetek vagy nagyobb erősportok). Sokan azt hiszik, hogy érdemes egyből lemenni a kondiba 18 évesen és végezni a 60-tól 200 kilóig kizárólag a nehéz súlyzós edzéseket a kinézet kedvéért - persze 1-2 év múlva életük végéig tartó hátfájással, ízületi problémákkal jönnek ki onnan.

Összefoglalva mozgásról: Se túl gyors, se túl nehézsúlyú edzést ne végezz az elején!

-Dohányzást, alkoholt esetleg ha van drogokat érdemes már most abbahagyni: kb 20 év, amíg minden függőségnek nyoma sem marad a szervezetben: így megelőzhető bármi, ha a közeljövőben úgy határozol, hogy soha többet nem fogyasztod ezeket. Nem azt mondom, hogy tagadd meg mindig az alkoholt, egyszerűen csak mértékkel fogyaszd.

-Kiegyensúlyozott táplálkozás. Emiatt legyen zöldség, gyümölcs minden nap, ahogy előző írta lehetőleg magyar őstermelőktől, a helyi piacról.

-Sok víz. A víz az élet maga. Ritkán kerül szóba, sokszor a víz jelentőségét elnyomják a mindenféle vitaminok és ásványi anyagok hangoztatásával. Ha naponta iszol legalább 2-3 liter vizet (télen is!), akkor nem lesz nagy bajod.

-Friss levegő. Ezt senki nem mondja, pedig a legfontosabb. Ha nincs levegő, vagy olyan helyen dolgozol, ahol szennyezett a légtér, akkor gyorsan fogsz öregedni.


Na most nem írtam le mindent, de ezek az alapok. Ha ezeket be tudod tartani, akkor már egészségesebben élsz, mint az emberek 90%-a. Ezeket kell elsőnek rendbe rakni, onnantól nem csak a testi egészséged lesz jobb, hanem jobban fogod érezni magad a bőrödben.

2013. márc. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 desiree91 válasza:
100%
Az indiai jógik mindenhez a helyes légzést veszik alapul. Ez az egészség kulcsa. És úgy vélik, hogy a levegő tisztasága még a víz tisztaságánál is sokkal fontosabb.
2013. márc. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 desiree91 válasza:
100%
Ha nem teheted meg hogy eljárj jógázni (ami szerintem a legjobb megoldás, ha jó a szakember), nézz utána, tanulj meg pár légzéstechnikát, rengeteg problémát meg tud oldani és meg tud előzni. Ezek nem szakmai tanácsok, csak tapasztalati :)
2013. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor elmondom a magamét :)

24 éves srác vagyok...

jelenleg csak 1 problémám van, az pedig a stressz :S sokat szorongok, idegeskedem... ezzel még kezdenem kell valamit de nagyon rajta vagyok az ügyön!!!

Na akkor jöjjön a többi :)

Sajnos cigiztem (én barom) kb.2 évet, arról leszoktam, már kb. 1200 napja nem cigizek! Kávéról is leszoktam! Energia italt sem iszok! Cukrozott üdítőket sem iszok! Csak szénsavmentes ásványvizet... de ha édeset akarok inni akkor csinálok valami teát! :)

Alkohol: na azt iszok! de mértékkel! néha megszalad a ló azért :)

sört nagyon szeretem, kis mennyiségben nagyon egészséges!!!!

tél idején napi 1 feles alma pálinka (nem is vagyok megfázva télen)

KAJA: zsíros kajákat kerülöm... eszek azért néha néha finom kolbászt, de azt is jó kis házit :)

kerülöm a mű kajákat (mcdonaldsos hamburger, tartísítószerrel agyonpakolt kaják stb.)

Persze teljesen azt képtelen vagy megoldani hogy ne jusson be a szervezetedbe egy kis műkaja, de nem mindegy mennyi :)

Zöldség gyümölcs!!! nagyon fontos!!! Paradicsom paprika!!! Én falusi vagyok, kertünkben megterem, nagyon egészséges!!! nyáron semmi vitamint nem szedek, (csak télen) mert ugye ezekben rengeteg vitamin van! retek, saláta, hagyma!!!! nagyon egészségesek!!!!

Agy, érrendszer, szívműködés, ízület... ezeket megfogalmazom egyben...

nem vagyok túlsúlyos, nem cigizek, nem eszek zsíros ételeket, sokat mozgok.... kicsi az esélye, hogy ilyen problémáim legyenek öreg koromra :)

(Sajnos az stresszel még kezdenem kell valamit mert az is nagyon egészségtelen :S)

Mozogj sokat, úgy hogy "pörögjön" a szived is, ezáltal javul a véráramlás, az oxigén áramlás stb... nem lesz semmi bajod ilyen téren....

mindig az elhízott, mozgásszegény, cukros, cigis, koleszterines emberek halnak bele az ilyen betegségekbe.

Én kerékpározom sokat, túrázgatok, de lehet idén elkezdem a futást is :)


Úgy gondolom, hogy leírtam mindent...

ha van kérdésed kérdezz nyugodtan és válaszolok :)


Egyébként megéri nagyon életmódot váltani... régen nem nagyon figyeltem oda az egészségemre, de aztán rájöttem hogy még egy ideig akarok élni :)

És már érzem is hogy jobb az életem csak azzal, hogy odafigyelek magamra :)

2013. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bajer ***** válasza:
Napi 1 órát bringázok hosszú emelkedőn, ritkán el szoktam menni gyalogtúrázni, de akkor napi 20-25km. Vidéken lakom a friss, tiszta levegőn, nem cigizek, keveset piázok, igyekszem nem stresszelni semmin. Gyümölcsöt, zöldséget is eszem, savanyú vizet, ásványvizet iszom. Ha nagy ritkán lebetegszem, nem erőltetem a mozgást, rászánom az időt a pihenésre és főleg homeopátiás gyógyszereket szedek.
2013. márc. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!