Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyiszer normális pisilni...

Mennyiszer normális pisilni járni?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta átlag kétóránként kimegyek, 3 órát már csak akkor bírok ki, ha igen keveset ittam. Társaságban, mikor ott az üdítő, és félóránként megiszunk három decinyit, akkor akár 30 percenként is rohangálnom kell ki, akkor sok megy és a sok folyadéktól világos színű.

Tényleg kicsi korom óta van ez így, 1 órás autóutaknál már oda kellett rám figyelni, hogy ne nagyon igyak az út előtt.

A legtöbb ember szerint gyors az anyagcserém, és valóban, vékony vagyok. Egy-két ember mondja, hogy ez vesebetegség lehet, de... tényleg?


2013. márc. 3. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is elég sűrűn megyek. Óránként biztos.
2013. márc. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Napi 6 az atlag, legalabbis mi igy tanultuk. Ennek a duplaja szerintem mar nevezheto gondnak. Volt egy osztalytarsam, aki szinten ilyen surun jart, de neki volt is ciszta a vesejeben. Azert ne ijedj meg, neki sem kellett semmit csinalni vele, csak felevente csekkoltak, hogy rendbe van-e.
2013. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Napi 6? Ki számolja? :D

Érdekes, hogy így tanítják.

Amúgy ez jó kevés. :) Irigylésre méltó.


Nekem kell reggel, kell iskolába érkezés után,, valószínű a hűvös villamostól, de ha nem kellene is mennék, mert 1,5 órát pluszban nem bírnék ki. Utána megyek kb minden szünetben, mert ha egy kimarad, az plusz 3 óra 20 perc (ugye kétszer másfél óra plusz a kimaradt szünet 20 perce). 3 óra 20 perc múlva pedig kellemetlen lenne.

Megyek hazaérkezés után is.

Aztán itthon már szerintem ritkább, itthon visszatarthatom, mert bármelyik pillanatban kimehetek, és nem kell stratégiáznom, hogy most csak picit kell de másfél óra múlva már kb görcsölni fogok :D

2013. márc. 3. 16:43
 4/8 A kérdező kommentje:

Egész kiskoromban vizsgálták a vesémet ultrahanggal, és negatív lett. Más miatt vizsgálták, betegség miatt teljes kivizsgálásra szorultam, és azért.

Vérképemen semmi vesére utalóval nincs gond.

Cukros nem vagyok.

Nincs erős, gyakori szomjúságérzetem. Azok közé tartozom, akiknek oda kell figyelniük, hogy eleget igyanak.


Ha ezek számítanak.

2013. márc. 3. 16:52
 5/8 anonim ***** válasza:

"Azok közé tartozom, akiknek oda kell figyelniük, hogy eleget igyanak"


Én is azok közé tartozok.... Most gyakorlom be, hogy mennyi t kell innom, hogy eléglegyen, meg ne is kelljen gyakrabban kimennem Most úgy látom, hogy a napi 1,8 dl éppen elég. Ebbe benne van az összes folyadék( tea, leves). Próbáld meg te is felírni magadnak, és beállítani.

2013. márc. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam arra, hogy felírom, mikor iszok egy pohár vizet. Máshogy nem tudom követni.
2013. márc. 3. 17:37
 7/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Igen, raadasul egyetemen tanitjak igy, szoval valami alapja csak van. Nekem ugy latszik tankonyvi, mert kijott a 6. :D En ehhez napi 2 litert, vagy kozel 2 litert iszom. Az ilyen huvos honapokban ennyi eleg is, persze nyaron emelem a limitet. Ha soha nem talaltak semmit, es pelenkas korod ota ilyen, nem hiszem, hogy aggodnod kene.
2013. márc. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Első emlékeim óta ilyen.

MINDIG gond volt kirándulásokon, túrákon, autó- és buszutakon. :D

2013. márc. 3. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!