Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális emberek is szoktak...

Normális emberek is szoktak pszichológushoz járni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Persze hogy szoktak, többnyire akkor ha valami nagy lelki trauma éri őket (pl. közeli hozzátartozó halála). A baj akkor van ha valaki nem kér segítséget amikor szüksége lenne rá (mert hogy "nem vagyok én dilis, nem kell nekem dilidoki") inkább hordja magában hosszú évekig a feldolgozatlan dolgokat, aztán csodálkozik amikor már megvan a baj (pánikbetegség, skizofrénia stb.).
2012. aug. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Na ez egy elég inzultáló kérdés, már bocsi :D

Az összes lakosságnak a 9-10%-a szenved személyiségzavarban. Ennek kb a negyede az ami beleesik a "nem normális" kategóriába. A többi pszichológiai betegség mint pl a depresszió, pánikbetegség teljesen belefér még a normálisba.

Szóval fogjuk rá, hogy az egész lakosságnak a 4-5%-a maximum az aki már nem normális, súlyosan beteg.

És akkor a felnőttek 31%-a járt már pszichológusnál ! szóval elég nagy gondba lennénk ha minden ~ 3. ember nem lenne normális :D

2012. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hm,rosszul tettem fel a kérdést lehet, inkább úgy kellett volna, hogy egészséges emberek, mert akkor a depressziósok is a másik csoportba kerülnek. Ksh.hu vagy honnan ez a pontosság?
2012. aug. 3. 22:48
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Az emberek 1 harmada pszichológushoz jár a másik 1 harmada kocsmában az utolsó 1 harmad meg nem ér rá egyikre se és máshol beszéli ki azt amit amúgy nem mondana el.
2012. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy kicsit nehéz definiálni a normálist.

Ha a társadalmilag elfogadottat érted alatta, abba sokhelyütt az idült alkoholizmus is belefér amennyiben az illető nem agresszív és dolgozik vagy legalább azt a látszatot kelti.


Teljesen lelkileg problémamentes ember nincs, ahogy olyan immunrendszer sincs, amivel egy egész életen át el lehetne elkerülni az orvosi rendelőt.

Attól még, hogy bemész egy egyszerű köhögéssel, még nem fog bubópestist diganosztizálni nálad. Tanácsot ad, megmondja hogy igyál sok kamillatát, vegyél sálat és pihenj egy kicsit. Ennyi.

Viszont mondjuk egy köhögésből kialakult mandulagyulladás-sorozat okozta vesegyulladás vagy reumás láz már sokkal nehezebben kezelhető.


Attól még hogy valakinek mentális baja van, még nem őrült, nagy részt teljesen normális, hétköznapi ember. Társadalmilag stigmatizálva van a mentális probléma, mert nem látható, így a hozzá nem értőnek félelmetes.

2012. aug. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hozzám egy csomó "normális" jár. Semmi bajuk, csak egy kicsit elakadtak valamiben. Mondjuk én tanácsadó pszichológus vagyok, egy klinikushoz inkább mennek nehéz, komolyan problémás esetek.
2012. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban rendszeresen jártam, a családi problémák előjövetelét megelőzően is, öttel minimum beszéltem már közülük, s ebből egy sem jutott arra az analízisre, hogy ne lennék beszámítható. Mi több, más emberek számára is teljesen annak tűnők, habár kissé különcnek is egyben, de ez még nem ér fel az abnormalitással. Kösz a degradáló kérdést.:D
2012. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Az összes lakosságnak a 9-10%-a szenved személyiségzavarban. Ennek kb a negyede az ami beleesik a "nem normális" kategóriába. A többi pszichológiai betegség mint pl a depresszió, pánikbetegség teljesen belefér még a normálisba."

Semmilyen pszichiátriai betegség nem "normális" dolog. Pont azért betegség, mert nem normális állapot.


"Teljesen lelkileg problémamentes ember nincs, ahogy olyan immunrendszer sincs, amivel egy egész életen át el lehetne kerülni az orvosi rendelőt."

Én testileg soha életemben nem voltam beteg egyszer sem. Tehát mégiscsak van ilyen immunrendszer.


A kérdésre válaszolva: "normális", vagyis mentálisan nem beteg emberek is járhatnak pszichológushoz, de a legtöbb helyen ez nem divat.

2021. okt. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!