Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha a vérnyomásom mindig 80...

Ha a vérnyomásom mindig 80 per 55 körül van, az kevés szerintetek?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag már évek óta ennyi, eddig nem foglalkoztam vele

2013. márc. 4. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
120/80 a normál érték. A tiéd nagyon alacsony.
2013. márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor lehet azért voltam eddig egész életemben mindig aluszékony, meg ha leguggolok, aztán felállok, akkor mindig erős szédülés fog el
2013. márc. 4. 21:05
 3/8 anonim ***** válasza:

valaki ilyen alacsony vérnyomással éli le az életét. ez egyén függő. nem kell mindig a tankönyvekhez ragaszkodni ezen a téren(kivéve ha magas, mert annak súlyosabb következményei vannak mint az alacsonynak).


ha viszont zavar akkor menj el a háziorvoshoz és kérj tőle valamit ami egy kicsit megemeli. nekem azt tanácsolta, hogy sózzam meg jobban az ételeket, ami ugyan felviszi a vérnyomást, de arra rámegy az erek épsége egy idő után.

2013. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezek lehetnek az alacsony vérnyomástól. Én a helyedben elmennék a háziorvoshoz, bár tutira valami bogyót adna rá.
2013. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igyál naponta 3-4 kávét gyönyörűen be fog állni120/75-re
2013. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A normál vérnyomás 100/60 és 140/90 közötti.A 120/80 csak egy átlag érték,nem az a szabály. A kávé hiába iszod liter számra nem fog javítani,mert csak pillanatnyilag emeli a vérnyomást. Viszont nagyon fontos,h eleget igyál, napi 1,5-2 litert,ha az nincs meg kisebb az erekben a vér mennyisége és kicsi a vér nyomása is. Ha 100/60 felett van már tökéletes az érték.Amúgy van egy mondás: akinek magas a vérnyomása rövid ideig él, akinek alacsony sokáig,de rosszul.
2013. márc. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ebben a videóban egy kardiológus beszél az alacsony vérnyomásról:


[link]

2013. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A sok folyadék, s sport! Nekem ezt tanácsolták a dokik....
2013. márc. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!