Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reflux kivizsgálása hogy...

Reflux kivizsgálása hogy zajlik? Akinek van milyen tüneteket okoz? Hogy kezelik? Stressz előhozhatta?

Figyelt kérdés

Majd megyek orvoshoz ezzel.Régen volt kb 6 éve gyomortükrözésem,de akkor nem találtak semmit.Nembiztos,de szerintem refluxom van(úgy kb 3 hónapja nem oké valami),mert evés után nem sokkal ,mellkasi fájdalmam,szúró ,nyomásos érzésem és légszomjam elég sokáig.Rossz közérzet,hányinger.ÉS ezek miatt pánikrohamok is lettek.Régen pánikbeteg voltam,de meggyógyultam,és most újra előjött ez miatt a rossz érzés miatt.Kevesebbet is tudok egyszerre enni,és sokszor mintha ilyen gázok jönnének fel evés után,ami "nyomja a gyomromat" felfelé a nyelőcsövömön.ÉS sokszor fel is jönnek a dolgok. Nem eszek zsíros ételeket.Úgy általában:Reggel zabpehely joghurt pl,ebédre csirkehús saláta,vacsora mondjuk szendvics.Meg napközbe banán,keksz.Nagyon kevésszer csoki 1 hónapba egyszer kb nem tudom pontosan,csak úgy nagyjából írtam le.Elég stresszes vagyok,mindenen szétizgulom az agyam.Olykor szívritmuszavarom is van.

KArdológusnál voltam,szóval nem szív eredetű a dolog.Fáradékony is vagyok,nehezemre esik a fikikai tevékenység.Vérszegény nem vagyok.



2013. márc. 10. 12:32
 1/6 A kérdező kommentje:
25/N
2013. márc. 10. 12:34
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia ! Akkor elmesélem....19éves lány vagyok szintén pánikbeteg voltam!!! Illetve vagyok is mert aki egyszer ebbe bele esik az kimászni nem tud, csak kezelni lehet :)

Na szóóóval, nekem 1éve fájt nagyon a gyomrom, tükröztek nem találtak semmit majd 2hónap után kórházba kerültem annyira marta a gyomorsav a gyomromat. Bármit ettem marta...2hétig tartottak bent már a pszichiátriára is vittek mert mondtak hogy pszichés eredetü. Persze annyit idegeskedtem hogy sok lett a savam....Azóta viszont a torkom foylamatosan rossz....rekedt vagyok érzem hogy sérült. De nem nagyon látnak semmit. Nagyon kellemtletn érzés aztmondták valószinü reflux. Utána ovlasgattam ennek ez egész refluxnak ami egy pszichés eredetü betegség 80%ban, de biztos nekedis, nemhiszem hogy rekeszizomsérved lenne ilyen fiatalon, vagy bármi bajod lenne a gyomorszájjal, én úgy gondolom régen nem volt ez a betegsééég...miért? mert nem stresszeltek ennyit az emberek, most meg állandóan és ezért sok lesz a savuk, ezt úgy képzeld el hogy ha nagyon kell pisilned bepisilsz mert meglazul a gyomorszáj...na most ha sok a savad meglazulhat a gyomorszáj is ugyanolyan záróizom....tehát felfele törhet a sav vagy a sav gőze. Nem kell ahhoz hogy szervi bajod rosszul záródó gyomorszájad legyen. Ez stressz betegség....Énis ezel szenvedek hiába szedem a gyógyszert...Próbálok nyugodt lenni mert az segit csak semmi más...Próbálj sokat meditálni jógázni tornázni, vagy akármi csak változtasd meg a gondolataidat, sokat segit :) REmélem segitettem vvalamit.

2013. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsi el irtam, ha érzed hogy pisilned kell nem a gyomorszáj lazul meg :D
2013. márc. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

szia,köszi szépen!

nekem is olyan mintha ilyen gáz is jönne nem csak a sav,és fulladozok.és ettől pánikolok.Igaz elég stresszes is vagyok,lehet ez miatt alakult ki megint.

most kaptam tükrözésre időpontot.egyszer már volt ,de emlékszem hogy nagyon rossz volt a vizsgálat,és eléggé parázok .

2013. márc. 12. 09:40
 5/6 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Ne félj a tükrözéstől, nem kellemes de 2 perc az egész és az a legfontosabb hogy megtudod majd mi a probléma. Én pont a napokban voltam, kiderült refluxos vagyok,kis felmaròdás a nyelőcsövemen, erre kaptam gyógyszert. Én is rosszul vtam evés után, rossz közérzet hányinger. Ha betartod a diétát és szeded a gyógyszert csak jobb lehet. Én ebben hiszek :) kitartàs és mielòbbi gyógyulást!
2013. márc. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi,viszont kivánom!
2013. márc. 26. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!