Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a depresszió általános...

Mik a depresszió általános tünetei és hogyan folyik ennek kivizsgálása?

Figyelt kérdés
Pszichiáterhez, vagy pszichológushoz szükséges elmenni ?

2012. okt. 23. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Alvászavarok, általános levertség és kedvetlenség, esetleg szuicid gondolatok, változatos testi tünetek, miegymás. Ha nem csak nyűgös vagy, hanem tényleg gond van, akkor pszichiátert javaslom.

2012. okt. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szinte érzed, ahogy elsötétül a világ, bármi jó történik képtelen vagy nevetni, szinte nem látsz színeket, nem érzel ízeket, sírógörcsök jönnek rád, előrehaladottabb formában még sírni is képtelen vagy.
2012. okt. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nálam az volt, hogy vágtam magam, öngyilkossági gondolatok, nyomott hangulat, mindig sírni szerettem volna, eltaszítottam magamtól sok embert... najó utóbbi talán azt jelenti, hogy keveset voltam a családommal. A nevetés a szó legszorosabb értelmében fájt nekem. És néha még mindig.

A kivizsgálása nálam úgy volt, hogy 2 hetes önismeretcsoporton vettem részt, ahol művészet terápiát alkalmaztak, közben pszichológussal és pszichiáterrel beszélgettem, naponta 1 órácskát. ekkor felírtak egy antidepresszánst, ami nem használt nálam.

Aztán most 2 hétig voltam bentfekvésen (nem a depresszió miatt), de mondtam, hogy nyomott a hangulatom, meg hogy nem tudok aludni (van, hogy 1-2 órát is fekszek az ágyban, hogy eltudjak aludni). most megint felírt valamit, de nem érezem túl hatásosnak ezt sem. Whatever.

A lényege az, hogy nyomott vagy, akár szó szerint! én belülről éreztem egy nyomást a mellkasomon, 'szomorú' voltam(mindenki mindig megkérdezte, hogy mi a baj, és én mondta, hogy semmi. egyszerűen csak szomorú fejet vágtam...habár most is, de most nem kérdezik meg, mert nem annyira). járhat fejfájással, fáradtsággal, alvásképtelenséggel, alvásból felébredéssel, rémálmokkal. Ahány ember, annyiféle tünete van. : )

2012. okt. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát ez megegyezik velem, de én nem vágom magam és az öngyilkosság az csak gondolat nekem is, érzem hogy gyenge lennék megtenni..igazából nekem azóta van, hogy elhagyott a barátnőm, de már lassan 6 hónapja és azóta semmit sem csillapodott..
2012. okt. 26. 18:09
 5/5 anonim ***** válasza:
akkor menj pszichológushoz. sztem csak ő fog téged elküldeni pszichiáterhez, ha nagyon nagy a gond (ha csak ahhoz akarsz emnni, akkor az fizetős). szóval először pszichológus, aztán meglátja, hogy mennyire nagy a baj, max elküld az orvoshoz, és ő ír fel neked gyogyót, ami lehet hogy fog használni, de nem valószínű. nálam em használ túl sokat. :/
2012. okt. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!