Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megváltoztatható-e a társadalm...

Megváltoztatható-e a társadalmi beidegződés?

Figyelt kérdés

Gyermekkorunk óta arra treníroznak bennünket, hogy a böfögés, szellentés nyilvánosan társadalmilag elfogadhatatlan jelenség. De mi van akkor, ha az is köztudott, hogy ezek élettani folyamatok, az egészséges emésztés velejárói, és visszafojtásuk betegségeket okozhat? Konkrétan azért kérdem, mert sok mindenre allergiás vagyok, sok minden felfúj, ráadásul bélműtétem is volt. Elkerülhetetlen, hogy néha olyan helyen is rám jöjjön a szél, ahol mások is vannak, visszatartanom nem szabad, hogyan lehet ezt "természetessé" tenni? Pl. ha nincs nyilvános mosdó (ahogy a legtöbb helyen nincs...)

Ugye, amikor én gyerek voltam, az utcán enni még nagy illetlenség volt. Ma már természetes. Az ezzel járó folyamatok miért nem azok? Persze, nem a liftre és a káposztás verzióra gondolok, de egy normális szellentés miért szégyen?



2013. márc. 14. 13:22
 1/1 anonim ***** válasza:
mivel nincs elég sok ilyen problémával küszködő ember, ez sosem lesz elfogadott..csak akkor szeretnéd te is ha az lenne mikor ilyen helyzetben vagy, de máskor te is gáznak tartanád szerintem, ha egy mittomén jócsaj befingana..ilyenek
2014. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!