Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mivel tudnám állandó étvágyama...

Dudoma János kérdése:

Mivel tudnám állandó étvágyamat csökkenteni, hisz már így is 135 kg vagyok?

Figyelt kérdés

2013. márc. 16. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ekkora súlynál már első, hogy orvos segítségét kéred (!!!!!!) de nagyon gyorsan és persze szigorúan betartod az előírásokat, mert a hirtelen fogyás legalább olyan veszélyes lehet, mint ez az állapot.


Dietetikus segítségével tudsz összeállítani egy olyan étrendet, amely fokozatosan, szépen segít leadni a kilókból.

Persze lehet kérni gyomor-szűkítő műtéteket is, ehhez az előzetes általános orvosi kivizsgálás, és hogy melyik módszert, azt is az orvossal tudod megbeszélni.


Nálam nincs ekkora súlyfelesleg, ezért:

- a tányérjaimat kicseréltem gyerek-tányérokra, így az illúzió, hogy tele-tányér kaját eszek, az megvan

- mivel kevesebbet eszek egy-egy alkalommal, így hamarabb éhezek, ez segít átállni arról, hogy naponta kevés alkalommal, de sokat. Az az egészséges, hogy naponta többször, de keveset!

- igyekszem a szénhidrát-mentes kajákat előnyben részesíteni, a kenyér- és tésztaféléket mellőzni a napi étrendből.

- cukros-habos sütik, és hasonlók régen nincsenek.

- napi minimum 2,0 liter folyadék. Arra is jó egy pohár víz, ha éhesnek érzed magad, egy időre tele van tőle a gyomrod. :)))

- és természetesen napi rendszeres mozgás.

2013. márc. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nagyon jó ötletekett adott az előző hozzászóló. Mindenképp keress fel szakembert. Itt akár neten keresztül is felveheted velük a pakcsolatot, később természetesen személyesen is kell.

www.orvostuakozo.hu

2013. márc. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
az elso válaszadó tényleg mindent leírt, de egy kicsit kevés az a vízmennyiség amit írt. a te súlyodhoz minimum 5 liter tiszta vizet kellene meginnod. nem teát, nem uditot, hanem tiszta vizet. tudom, hogy soknak tunik, de nem nehéz betartani. :) sok sikert
2013. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a dietetikussal érdemes vigyázni, hajlamosak nem figyelembe venni az ember anyagi helyzetét és olyan diétát állítani össze, aminek a betartása többe kerülne, mint minden nap megenni egy fél disznót. Én jártam így, csak pislogtam, amikor utána néztem, mennyibe is kerülne annyiféle csak hipermarketekben beszerezhető hozzávalóval rendelkező étel elkészítése, vagy amit nem kell elkészíteni, 25-ször annyiba kerül, mint a rozskenyér.

Szóval ha anyagilag nem állsz manapság ritka magas szinten, akkor nem fognak segíteni orvosok. Én amikor 150 kg-ot elértem, még étvágycsökkentőt sem voltak hajlandóak felírni, mert pszichológiai eredetű volt az az étvágy. Helyette felírtak három sokkal veszélyesebb gyógyszert depresszióra, amik ráadásul hizlalnak is... -.-

Szóval igazából annyit tehetsz, hogy kezedbe veszed az irányítást és sportolsz. Megfelelő sport mellett nemcsak jóval kisebb lesz az étvágyad, de normális kajákat is ehetsz, nem lesz szükséged diétákra. Ez az egy garantáltan működik.

2013. márc. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 MrSmici válasza:
59%
szokj rá a cigire elnyomja az étvágyad
2013. márc. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pécsi86 válasza:
Szia...számomra a legfontosabb hogy fejben dől el minden...Probáltam már dietetikust,mindenféle módszert és horrorisztikus mennyiségü táplálék kiegésztitöt....de mivel bezabáltam semm sem segitett vagy tartott sokáig...Átkellet forduljak és kicsit szellemüljek,azóta müködik...Nem eszek fehér lisztet és cukrot..nem is olyan veszélyesen nehéz..van hogy néha megcsuszok vele nem mondom mert hazudnék de már nem futok olyan örült köröket mind régen...fel a fejjel menni fog csak tegyél meg érte mindent..és sokat gondolkozz és mérlegelj...érezd milyen jo megszabadulni ettöl az égésztöl..
2013. márc. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 CODE3 ***** válasza:

Nagy baj lehet ha nem fogsz lefogyni.

Egy kozmetikus ismerősöm járt így, utána sokáig kb egy év nem találkoztunk, aztán amikor láttam full jó nő volt, majdnem elájultam! Kérdeztem ezt hogy csinálta?

Annyit mondott nevetve, nem ettem :)

Mondta h kemény volt az első pár hét, de megérte, már ehet amennyit akar, mert mozog, tornázik, de egy év volt mire leadott 60 kg-ot.

Sok sikert!

2013. márc. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Éjhozó válasza:
Én sok mindent kipróbáltam és ez alatt tényleg nagyon sok mindent értek....de a legvégső és egyben egyetlen megoldás az akaraterő lett.
2013. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyél sok káposztát meg sárgarépát. Tölti a gyomrot, kalória viszont alig van benne. És feltétlenül kezdj el valami nehéz és olcsó sportot, pl. futás, úszás, fahasogatás:)
2013. márc. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Lantos Szilvia ***** válasza:
Huhuhuuu, tessék tényleg orvoshoz fordulni, vagy.. bár sokan lehurrognak majd érte... NORBI UPDATE... a tesóm 50 kilót fogyott és kiemelem, nem az Ő kajáit ette, csak átcsoportosította az étkezéseit. Szénhidrát minimális délig, utána csak és kizárólag fehérje, húsok, hal, tejtermékek... és rengeteg buborékmentes víz és esetleg néha egy kis szűztea. Ha hirtelen megvonod magadtól a kaját, rosszul leszel, ha csak répán meg káposztán élsz. Ráadásul utálni fogod az egészet éhes és depis leszel. Ha megpróbálod betartani az Update-módszert, amit szerintem a neten már simán megtalálsz, minden könnyen fog menni, csak ha elkezded, nincs bűnözés... Miután lefogytál legalább 10-20 kilót, ami jelzem hamar fog menni, esetleg lassan fokozatosan elkezdhetsz mozogni is. Közérzeted is jobb lesz és az egész életet másképp fogod látni.
2013. márc. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!