Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mivel lehetne spórolni?...

Mivel lehetne spórolni? Bármilyen ötletre nyitott vagyok. Villanyok lekapcsolásán, víz/gáz tényleg csak indokolt használatával, számítógép éjszakánkénti energiatakarékosra állításával milyen mértékben lehetne csökkenteni az állandó számlaköltségeket?

Figyelt kérdés
Szüleim elég szkeptikusan állnak a dologhoz, hogy így jelentős pénzeket lehetne megtakarítani, pedig szerintem menne a dolog. Zuhanyzáshoz tényleg csak minimális vizet használni,éjszaka nem villanyokat kapcsolni hanem öntöltős zseblámpával közlekedni ha pl. kimegy wc-re az ember, vagy ilyenek. Célom hogy a havi összköltség számlát (víz/gáz/villany) legalább 1-2 esetleg 3 ezerrel csökkentsem. Úgy gondolom egy személy spórolása képes ennyire karcsúsítani a számlákon, és ha sikerül a család is követne.
2009. márc. 2. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A wc világítása óránként 1 ft.

1 L víz 1 ft.

Az öntöltős zseblámpa drágább.

A számítógép éjszakai üzemmódját nem értem. Nem kapcsolod ki, ha nem használod? Teljesen - kapcsolós elosztóval. Ha már olyan okosan oldották meg, hogy a saját kapcsolójával nem lehet teljesen kikapcsolni.

Ha nem, akkor a készenléti állapot kb. havi 100 ft.

Ha be van kapcsolva folyamatosan - na, azon lehetne spórolni rendesen. Ezreseket akár. De télen nem érdekes, mert akkor úgyis fűtesz, és akkor jól jön.


És csak akkor kapcsold ki, ha legalább 40 percig nem fogod visszakapcsolni.

2009. márc. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi azzal spórolunk havi 4.000 Ft-ot, hogy azokat a szolgáltatói szerződéseket, ahol nincs (már) hűségidő lecseréltük (T-Home telefon, Invitel internet helyett Diginet és Digikábel).

Már van lehetőség arra, hogy a gázszolgáltatót is megváltoztasd (www.gas.hu), ezzel is lehet spórolni.

A WC öblítéssel iszonyatos mennyiségű víz folyik el, itt olvastam, hogy valaki pl. téglát rak bele a tartályba, hogy ne annyi vízzel öblítsen.

Izzókat energiatakarékosra cserélni, az olyan készülékeket, amiket nincsenek használatban ki kell kapcsolni, nem csak stand-by üzemmódban tartani.

2009. márc. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket, írtatok eddig egész jó ötleteket, amiket be is fogok vezetni. A gépem sokszor megy folyamatosan, gyakran feleslegesen és szerintem a windows energiatakarékos beállításai sem érnek semmit szinte. Kapaszkodjatok meg van min spórolnom mert főleg én elég pazarló vagyok. Pl ugy mosok fogat hogy közben folyik a csap, és az egész procedúra mindig legalább 5 perces. A szobámban lévő lámpát (igaz energiatakarékos) is órákig égetem szinte amíg le nem fekszem, ami általában nem tíz óra, és nem is éjfél.
2009. márc. 3. 21:03
 4/4 anonim válasza:

Ismerek egy termékcsaládot, ami csak energiatakarékos cuccokból áll. Bevallom vannak elég haszontalan termékek is, de nagyon sok jót is találtam közülük.


[link]


Kellett hozzá kis befektetés, de nálunk már érezhető a fogyasztásbeli csökkenés. Szóval, ha érdekel az energiatakarékosság, illetve hogyan lehet a közüzemi számlákat csökkenteni, akkor ajánlom az oldalt.


A készenléti fogyasztásról is van egy jó cikkük: [link]

2010. júl. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!