Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Derékfájás mitől lehet?

Derékfájás mitől lehet?

Figyelt kérdés

2 napja hihetetlenül fáj a derekam (ennyire még szerintem sose fájt). Eddig arra gondoltam, hogy felfáztam, mert a kollégiumból vékony cipőbe jöttem haza a mínuszokban. Viszont múltkor ennyire nem fájt. Lehajolni se tudok, sőt, ülni se. Becsípődött volna valamim?

17|l



2013. márc. 17. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát annak több oka is lehet.Értelmes választ igazából csak reumatológustól vagy ideggyógyásztól kaphatnál.Arra pedig itt csekély esély van.Viszont a "rutinos" derékfájósak adhatnak tanácsot.(Sajnos jómagam is az voltam)Igen,lehet becsípődés,de lehet,hogy a porckorongod egy kicsit kitüremkedik,és ez nyomhat idegszálakat.Nem vagyok orvos,de tudom,hogy mi segíthet,(legalább is nekem "anno" enyhített a fájdalmon).Hát először is feküdj sokat,méghozzá fél oldalt,és lassan húzd fel a térdeidet a testedhez.(embrió póz)Ilyenkor kicsit szétnyílnak a csigolyák,és enyhül a fájdalom.Nem kell ezzel nagyon foglalkozni,hidd el az orvosok sem foglalkoznak vele.Egy hét betegállomány,fekvés,kenőcs ennyi.Akkor foglalkozz vele komolyabban,ha mondjuk a fájdalom mellé párosul valami más tünet is,mondjuk lábzsibbadás.Akkor irány az ideggyógyászat.Hát jó pihenést.Kitartás! :)
2013. márc. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ki fogom próbálni. Remélem segít. :)
2013. márc. 17. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!