Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi baja lehet a szervezetemnek...

Mi baja lehet a szervezetemnek, vagy mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Régebben is volt ilyen, és nem tudom hogy attól, de kórházban is voltam, mert nagyon fájt/görcsölt a hasam, gyógyszerek nem hatottak. Jó ideig elmúlt ez, és most megint előjött: 1-2 napja újra csöpög a végbelemből a vér, nem a székletem véres. A nyílásomon nincsen semmi, régebben volt aranyerem ami ugye a kemény széklettől volt, de az elmúlt szerencsére, most pár napja Darabos a székletem, illetve ilyen kupacokat ürítek mint a lovak :D össze van állva, keménynek érzem és mikor nyomom ki már abban a pillanatban el is kezd vérezni, mintha a székletemmel jönne a vér, és csak úgy tudom "vissza fojtani" a vérzést hogy ugye szüneteltetem, szóval bezárom a nyílásomat, tudjátok, de úgy érzem hogy még kell mert van bennem széklet és elég pocsék érzés. Ezen kívül nincs más panaszom, hasam sem fáj. Csak ekkor van baj mikor ürítek (tehát kemény széklet és "darabos" nem egyben jön ki), meg utána fájni szokott a nyílásom, de nem érzem azt hogy a beleimmel lenne valami, mert tényleg csak a nyílásom szokott fájni, míg nem volt ez a problémám újra addig is voltak kemény székleteim, de akkor semmi vérzés nem történt, kicsit szúrt akkor is a nyílásom, de amit használtam aranyérre krémet az hamar elmulasztotta. Mitől lehet ez, mi ez és hogyan tudnám megszüntetni?

2013. márc. 19. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vérzéses tünettel azonnal kórházba kell menni .A belső vérzés nem játék !!
2013. márc. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenképpen ki kell vizsgáltatni szakemberrel!:S De sürgősen.
2013. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem végbélrepedés. Nem hiszem, hogy komoly baj lenne...de inkább menj orvoshoz, az a biztos!
2013. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg van keményedve a székleted, nem tudsz normálisan üríteni, pedig a beleidben valószínűleg van széklet, csak nem tud normálisan táplálkozni. Ha valakinek állandóan ilyen kemény, bogyós széklete van, annak sürgősen változtatni kell az étkezésén, nagyon sok rost tartalmú ételt ennie, illetve rengeteg folyadékot. Ugyanis a székrekedés ha el is múlt az aranyered, újra meg újra ki fog jönni. Nem csak külső, hanem belső aranyér is létezik. Ha kemény a széklet és erőlködsz, akkor lehetnek olyan sérülések is a végbélnél, amit esetleg te nem látsz, mert vagy annyira kicsik, vagy olyan helyen vannak, ahová nincs belelátásod. Az is lehet, hogy belül, a végbélen van valahol egy repedés, ami a székrekedés miatt alakult ki és onnan vérzik.

Kezdetben ajánlanám neked a Szennateát, amit meg tudsz venni a patikába.

Utána pedig változtass az evési és ivási szokásaidon, illetve mozogni kell, ugyanis a mozgásszegény életmód is hozzájárul a székrekedés problémájának kialakulásához.

2013. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs elírtam, tehát a széklet nem tud normálisan távozni.

De egyébként mindenképpen érdemes gasztroenterológiára menni, mert ugye biztos ami biztos, de tényleg, a kemény, bogyós széklet nem jó.

2013. márc. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!