Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Új munkám van, és 3 hete...

Új munkám van, és 3 hete hasmenésem. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A kérdés komoly, kérem csak az válaszoljon, aki ezt felfogja.


Márc. 1.-én kezdtem egy új munkahelyen, ami stresszes meló, koszos meló, egy legalja helyen. Sajnos nincs más, nem szívesen csinálom, de nem mondhatok fel, amíg nincs más.


Napi 10-12-14 órákat kell állni, járkálni. Sajnos a hasmenésem már 3 hete nem múlik, fogytam is egy keveset, és állandóan gyengének érzem magam, pedig itt fontos lenne a fizikai állapot. Nő vagyok, a havi gondok is össze-vissza jönnek meg, pedig az elmúlt 10 évben bármi mi volt, mindig 28 napra jött meg.


Van erre valami gyógymód, vagy gyógyszer, amitől elmúlik? Nem nagyon fordult elő még ilyen velem.


Köszönöm a hasznos válaszokat.



2013. márc. 22. 08:30
 1/4 anonim válasza:
Szerintem vagy a stressz okozza, vagy elkaptál a munkahelyen valami szép kis hasmenéses vírust. Mikor új munkahelyem lett a stressz engem is megviselt, de a hasmenéses dolog néhány nap után elmúlt. Próbáld ki az imodiumot, ha nem használ, menj orvoshoz.
2013. márc. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Uhhh szegényke :( Hogy érzed? Van köze egymáshoz az új munkának a hasmenés megjelenéséhez?

Mert ha igen, akkor idegi alapon van (megint menni kell, megint csinálni, megint a "beled" is kidolgozod, megint ott kell lenni) és ez a belső frusztráció vezethet bizony hasmenéshez. Ugyanez miatt jöhet meg össze vissza, ez főleg a stressz és a fizikai megerőltetés. Mit kell csinálnod ha rákérdezhetek?

Ami erre a fő megoldás, hogy otthagyod...de írtad, hogy nem lehet sajnos:( Először is próbálj meg az étkezésedre odafigyelni, teljes kiörlésű gabona, naponta gyümölcs, egy kevés tej-tojás.

Ihatsz nyugtató teát esténként, ami kicsit oldja a stresszt, esetleg 2-3 naponta vehetsz be magneb6-ot.

Ha mégis menne a hasad, akkor (és ezt tapasztalatból írom nekem is volt idegi alapon hasmenésem majdnem 4!!!évig), hogy vegyél egy doboz cralex széntablettát. Ebbe semmi más nincs csakis orvosi szén (nem úgy mint a sima széntabiban-.-), kapszula formájában van, és amikor mész dolgozni, reggelente, étkezés előtt vegyél be 1 szemet. Ezt szépen minden nap lehet, nem lesz tőle bajod, max. székrekedés, akkor abbahagyod a szedését. De ha emelett naponta 2x elmész wc-re még az is normális:)

jobbulást és kitartást :)

2013. márc. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ohh igen és még az is, amit az első írt, hogy vírus. próbálj meg nagyon odafigyelni a higiéniára, sok kézmosás, anélkül még az arcodhoz se nyúlj. Le van pukkanva az immunrendszered ilyenkor minden kis dolog azonnal kijön Rajtad:S
2013. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


Igen, szerintem a munka miatt lehet. Virust nem szedhettem ossze, elotte semmi bajom nem volt. Egy plazaban dolgozom a biztonsagi reszlegen, mint jaror. Vegulis biztonsagi es vagyonor vagyok. Nagyon stresszes munka, sok a verekedes, lopas, balhe. Nagyok az elvarasok, folyton figyelnek minket a vezetok, amint tamaszkodom egy kicsit 6-8 ora allas utan azonnal leteremtenek. Sajnos nincs mas.


A gyumolcsoket megfogadom, igyekszem valtozatosan enni, de ilyen idobeosztas mellett ez sem egyszeru. :(

2013. márc. 22. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!