Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az EKG minden szívproblémát...

Az EKG minden szívproblémát kimutat?

Figyelt kérdés
Ma megyek EKG-ra, és már most sokkolom magam, hogy mit fog kimutatni, viszont nem tudom kimutat-e mindent. Ha nem és, és nem küldenek máshová vizsgálatra, akkor mit tegyek, attól még lehet probléma a szívemmel? És esetleg az EKG mutathat olyan súlyos problémát is, hogy már nem engednek haza?
2013. márc. 28. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Legbiztosabbat EKG+ultrahang+24 órás holter mutat ki.
2013. márc. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem mutat ki mindent.És vannak olyan problémák,amiket ha észlelnek EKG-n nem mehetsz haza. De miért izgulsz ennyire? Vannak panaszaid?
2013. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Levka Reina ***** válasza:

Nem, valamihez ultrahang kell, valamihez 24 órás EKG, vagy terheléses EKG (szobabiciklizés közben).

Van valami panaszod hozzá? Ha akut infarktust, vagy súlyos szívritmuszavart mutat, akkor nem engednek haza - de erre nagyon kicsi az esély, szerintem, mert akkor nem előjegyzéssel mennél EKG-ra, ha erre gyanú lett volna.

Kérdezz nyugodtan, bennfentes vagyok. :-)

2013. márc. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: most nagyon megijedtem, és mik ezek a problémák?

Olyan panaszaim vannak, hogy gyengeség reggel, volt egy kis hányingerem is, de azt úgy érzem, hogy a gyomorsavtól,olyan mintha szédülnék, nem merek sehová sem elindulni, félek, hogy elájulok, néha, mintha káprázna is a szemem, meg szívdobogás, meg olyan kedvetlenség, érdektelenség, aztán rám jön a reszketés is, étvágyam nincs, de mikor kicsit jobban érzem magam, főleg este késő akkor érzem, hogy lenne, de akkor már nem eszem, ja és néha, mintha zsibbadást is éreznék, hol itt, hol ott. Ja és most a menzesz első napja van, lehet ettől is, de még nem volt ilyen?

2013. márc. 28. 10:46
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem ettél és leesett a vércukrod?
2013. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ne félj! Le merem fogadni,h nem találnak semmit az EKG-n!Szerintem idegi alapon van.Ha túl vagy mindenen írd meg mi van Veled!
2013. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A vércukrom volt már,hogy leesett, de akkor mindig farkas étvágyam volt, most meg nem tudok enni. Ettem ma egy banánt, meg két szőlőcukrot. Nem előjegyzéses alapon megyek, ha nem anyumnak van ismerőse, és mondta, hogy megcsinálja. Még azt elfelejtettem írni, hogy mintha izomfeszülésem is lenne, mint torna után, és ilyenkor nehezebbnek tűnnek a végtagjaim, de nem ödémás, vagy ilyesmi.
2013. márc. 28. 11:05
 8/13 anonim ***** válasza:
Amit leirtal,nekem nagyon szorongasra hasonlit,csinaltasd meg az EKG-t,es ezt igy mond el a haziorvosodnak,ahogy ide leirtad.
2013. márc. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Embólia gyanú nem lehet ugye? Valamilyen vérrögképződés?
2013. márc. 28. 11:23
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem,embóliával nem írogatnál itt.Ne parázz ennyire,mert rontod az állapotodat!
2013. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!