Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hónalj ultrahang? Létezik...

Hónalj ultrahang? Létezik ilyen? Ha igen, mindent kimutat?

Figyelt kérdés
Több kis csomó van a hónaljamban .... Nem tudom,h van -e hónalj ultrahang..
2012. aug. 28. 22:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Van több fajta ultrahang.Doppler ultrahang ami azt hiszem az ereket,nyirokcsomókat vizsgálja,vagy érfestéses bár az már indokolt esetben.Vagy izomszövet ultrahang.És még sok másfajta ultrahang vizsgálat.Valamelyik fajtát csak pár helyen végzik az országban és fizetős általában vagy hosszú a várólista.Egy jó szakorvos megtudná mondani melyik a legmegfelelőbb de előtte egy sima közegészségügyi intézményben elvégzett ultrahang is megteszi.Természetesen csinálnak nekem a lapockámat is megvizsgálták vele.
2012. aug. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen, axilla ultrahang vizsgálat, amelyet általában az emlők UH vizsgálatával együtt szoktak végezni.

Mi az, hogy mindent kimutat? A lúdtalpadat biztosan nem, de ha vannak nyirokcsomóid, azt igen, meg hogy mekkorák, de szövettani diagnózist nem ad.

2012. aug. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ugy ertertem a 'mindent',h pl ha ezek a kisebb csomok rosszindulatuak...ilyenekre gondolok.De nagyon bizom benne,h nincs bajom...
2012. aug. 28. 22:31
 4/17 anonim ***** válasza:

Mint fentebb írtam, az ultrahang vizsgálat nem ad szövettani diagnózist. A gyakorlott szonográfus orvos a látott kép alapján (ami egy hozzá nem értőnek csak hangyamozi) következtetni tud arra, hogy kóros-e amit lát. Ha igen, javaslatot tesz a (legtöbbször tűszúrásos) szövettani mintavételre.

Az esetedben nyilván nem elégséges csak az UH vizsgálat, el kellene végezni egy teljes kivizsgálást, hiszen számtalan súlyos, vagy egyáltalán nem súlyos betegség okozhat nyirokcsomó nagyobbodást.

2012. aug. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Azt hiszem,h mostmar tenyleg nagyon felek...édes Istenem.... Eletkedvem is elment.... :(((((
2012. aug. 28. 22:40
 6/17 anonim ***** válasza:

Bocsánat hogy beleszólok de az előttem válaszolónak mondom hogy van izom szövettani ultrahang is.Igaz azt hiszem ma már csak három orvos csinálja az egész országban mert a többi külföldön van :(

A többit nagyon helyesen leírta az előző válaszadó.

2012. aug. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Azért ne gondolj rögtön a a legrosszabbra.Jelezhet nagyobb bajt de lehet hogy kenőccsel gyógyítható apró nyavalya például pár eldugult izzadságmirigy.Inkább nézesd meg minél előbb ráérsz izgulni utána.
2012. aug. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Elsonek hazi orvoshoz megyek, o esetleg tud vmi biztatot mondani?ugyeetem,h megis mire gondoljak...?
2012. aug. 28. 22:59
 9/17 A kérdező kommentje:
Elsonek hazi orvoshoz megyek, o esetleg tud vmi biztatot mondani?ugyertem,h megis mire gondoljak...?
2012. aug. 28. 23:00
 10/17 anonim ***** válasza:
A háziorvos megvizsgál és lehet ír fel gyógyszert és,vagy ad beutalót a megfelelő helyre esetleg ultrahangra vagy máshova,nőgyógyász,belgyógyász vagy más helyre ahol pontosabban diagnosztizálják mi lehet a csomó mögött.Ne izgulj fájdalommentesek ezek az első körös vizsgálatok és általában kiderül hogy mitől van ott dudor.Csak kezdj el utánajárni a dolognak minél előbb mert az egészségügy malmai lassan őrölnek.
2012. aug. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!