Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A férjetek mennyire hajlandó...

A férjetek mennyire hajlandó orvoshoz menni, ha szükséges?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan esetet látok/hallok, amikor nagyon indokolt esetben sem mennek férfiak orvoshoz.


A férjem szerencsére normálisan elmegy, ha bármilyen komolyabbnak tűnő dolog van, de volt már, hogy neki is beszóltak haverok, hogy "férfiatlan" emiatt. Nem tudtuk összerakni, hogy mi férfiatlan van ebben.


Most épp alváslaborban volt a horkolása miatt (ő sem alszik jól miatta, én még kevésbé :)), ott egy másik fickó morgott neki, hogy odaparancsolták, ő nem is akart jönni. Pedig a későbbi beszélgetés folyamán kiderült, hogy ő is mosott xar reggelente a horkolása miatt, alig jut oxigénhez.


De akár egy háziorvos, bőrgyógyász vagy urológus is hasonló reakciót vált ki sok férfiből. Miért?


(Félreértés ne essék, egy nátha miatt még én sem mennék el orvoshoz, de hosszabb ideje fennálló, nem javuló állapottal, esetleg fájdalommal már igenis indokolt orvost keresni.)


2013. márc. 29. 06:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz semmilyen megfázásos lázzal járó tünetekkel sem megy el. Fogorvosnál is évek óta volt utoljára. Csak akkor megy orvoshoz, ha már tényleg nagy a baj. Pl volt, hogy úgy szétvágta a kezét, hogy ömlött belőle a vér. Akkor is úgy kellett unszolni, hogy legalább tisztítassa ki a sebet. Derékfájdalmai miatt is nagy nehezen, fél éves minden napos kérlel után ment el dokihoz. Később belátta, hogy előbb is mehetett volna. Nem tudom, hogy miért ilyen fafejű néha, azt hiszi, hogy ő a kemény legény és semmi baja nem lehet.
2013. márc. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Párom csak akkor megy orvoshoz, ha nem tud dolgozni menni, amúgy nagyon ritkán.

Én citáltam el a feneke miatt is (ciszta, műtét lett a vége), meg horkolása miatt is (alvási apnoés, szóval jó, hogy 3-4 év után végre sikerült, még megfulladt volna...)

Manapság a bőrével küzd, de áá, nem kérne időpontot, anno kapott krémeket, az bevált, most nem használ, de neki nincs kedve erre pazarolni az idejét... :D


Apám meg soha nem megy orvoshoz. Nem érdekli mi van vele. Az értékei olyanok is lennének, masszív alkesz, dohányos, csoda, hogy még él...

2013. márc. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
férjem megy én nem....8 éve nem voltam
2013. márc. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon nehezen. Fogorvoshoz és szemészhez is kellene mennie, mert van lyukas foga, és egyre rosszabb a szeme. A fogorvostól marhára fél, ezt bárkinek elismeri, neki nagy heppje a fog, meg a fogfájás. De szemészhez nem megy, mert "nem akar szemüveges lenni". Pedig már alig látja a messze lévő dolgokat. Illetve nem ártana elmennie rendes allergia vizsgálatra, mivel allergiás volt valamire, majdnem egy évig húzta, mire elcibálták, de nem jöttek rá mire allergiás, csak kapott gyógyszert a kiütésekre és csókolom.
2013. márc. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyedül fogorvoshoz megy el magától. Amúgy nem. Ha megfázik akkor sem megy, tyúkhúslevest főzök, meg ápolgatom én otthon :) Azt szokta mondani, hogy nincs semmi baja :) Amúgy tényleg nem beteges. Viszont orvosi szűrésre úgy kell elküldenem, hogy menjen már el és addig húzza az elmenetelt, amíg csak lehet.

Szerintem az a neveltetésből adódik.Mert a fiúkat úgy nevelik, hogy nem sírhatnak, nem panaszkodhatnak ha valami bajuk van. Nekik kell lenni az erősnek, a támasznak. Ez egy jó nagy baromság szerintem, de ez megint egy másik kérdés

2013. márc. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lantos Szilvia ***** válasza:
Az enyém semennyire. Múltkor akkorára dagadt a fél arca, mintha egy zsömlét dugott volna oda, pokolian fájt neki, nyirokcsomói tripláján, de aztán mikor már kellően kiveszekedtem magamat és a 38 fokos lázával beültettem a kocsiba nem volt más választása. :) Amúgy én meg a totál ellentét, hipochonder, minden kis sz..al doki. Az sem jobb, de ez sem. Férfiak...
2013. márc. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fogorvoshoz elmegy.
2013. márc. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!